Київський археолог очолить Національний музей історії України

Київський археолог очолить Національний музей історії України

За підсумками відкритого конкурсу, в якому взяли участь 7 претендентів, генеральним директором Національний Музей Історії України - НМІУ обраний відомий археолог, д.і.н. Федір Андрощук. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці ICOM-Україна.

За нього проголосували 6 членів комісії з 9.

Ще три голоси отримав діючий заступник гендиректора НМІУ Богдан Патриляк.

Андрощук має приступити до виконання обов'язків з 17 березня 2020 р., коли закінчиться контракт у діючого генерального директора Тетяни Сосновської (також брала участь у конкурсі, отримала 0 голосів).

Робочий стаж Федора Андрощука нараховує 33 роки,  з яких 20 пов'язані з музеями України та Швеції. Зокрема, у 2003-му він ініціював виставку «Вікінги на Сході» в Національному музеї історії України.

- Одним із складових завдань моєї діяльності бачу поширення інформації про історію музейної справи та досвід скандинавських країн, - написав Федір Андрощук у мотиваційному листі.   – Запозичення певних орагізаційних стратегій, що рекомендували себе позитивно, а також перевірені часом, яч вважаю цілком можливим і перспективним підходом до вдосконалення роботи Національного музею історії України.  

Андрощук Федір Олександрович


Народився 20.02.1970 р. у м. Києві. Кандидат історичних наук.
У 1988 році вступив на вечірнє відділення історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1990 році після служби у лавах збройних сил перевівся на денне відділення. Закінчив історичний факультет у 1995 році, цього ж року вступив до аспірантури.
З 1996 по 1999 рр. працював на посаді асистента кафедри археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Спеціаліст у галузі археології Русі, а також скандинавістиці. Розробляє питання хронології ранніх етапів давньоруської культури, джерел та шляхів її складання. Вивчає скандинавські імпорти і зброю доби вікінгів у Європі, а також механізм контактів норманів з місцевим населенням Східної Європи. У лютому 1998 р. захистив кандидатську дисертацію “Ранні етапи формування давньоруської культури у межиріччя Дніпра та Десни”.
Ще з шкільних років працює у археологічних експедиціях. Брав участь у роботі експедицій на території України, Росії, Швеції. Самостійно керував розкопками на городищі Коровель поблизу с.Шестовиця (Чернігівська обл.) та на давньоруських пам'ятках Канівщини. У листопаді 2000 направлений до Археологічного інститутуту Стокгольмського університету для виконання наукового проекту. 
Під час роботи в університеті викладав спецкурси: «Археологія ранніх слов’ян», «Археологія Київської Русі», «Методологічні проблеми археології», «Етногенетичні процеси за археологічними джерелами», «Історіографія археології». «Первісна та середньовічна археологія Північної Європи».