Афіша на 3-тє березня: куди піти у Києві

Афіша на 3-тє березня: куди піти у Києві

Ми знаємо, чим зайнятися у вівторок ввечері. Сьогодні на вас чекає обговорення репортажів з півострова Крим з авторкаю Наталею Гуменюк та героями книги, історія Олени Пчілки та Наталі Кобринської, майстер-клас з подолання тривоги, інтелектуальний батл про ідеї Харарі, одесь весілля, смутні часи та сексуальність лисиць на сцені, опери в кіно, музичні твори Валентина Сильвестрова та чаювання з композитором.  

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ.

Зустріч з Наталією Гуменюк та героями книги «Загублений острів»

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» – це щойновидана збірка репортажів з півостріва, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014 – 2019 років. Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають Наталії свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші – просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

Коли: о 18.30
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Українки: історії успіху

Лекцію "Олена Пчілка та Наталя Кобринська: ті, що сплели «Перший вінок»" прочитає літературознавиця Ірина Ніколайчук. 
Кінець ХІХ століття – час, коли жіночі голоси зазвучали в світовій літературі та мистецтві як ніколи гучно.  Україна не стала винятком. В 1880-х роках громадські активістки та письменниці Наталя Кобринська та Олена Пчілка оголосили про створення першого альманаху жіночої літератури. В пресі вони звернулися до жінок Галичини, заохочуючи їх долучатися та надсилати свої твори. Натхненні досягненнями європейських соратниць, вони не сумнівалися в успішності свого задуму, проте не очікували, що талановитих письменниць та поеток, які роками писали в шухляду, виявиться аж настільки багато. Яких літературних зірок запалив альманах «Перший вінок» та що він змінив на літературному та культурному горизонті України.

Коли: о 18.30
Де:  Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9б
Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Як подолати тривогу

Кожен зможе пройти психологічний тест на визначення рівня тривоги, буде базова психологічна інформація на тему тривоги, що це таке, які види бувають і навіщо вона потрібна людині. Індивідуально розберуть, про що говорить вам ваша тривога і які ресурси є персонально у вас, що допоможуть впоратися з цією проблемою. Дадуть загальні психологічні рекомендації, як подолати високий рівень тривоги і заспокоїтись. Після зустрічі ви будете вміти розбиратися з проблемою тривожності і свідомо контролювати те, що відбувається з вашим психологічним станом.

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

«Homo Deus» | Битва за та проти Харарі

Ювал Ной Харарі —  це один з найбільш відомих і впливових інтелектуалів сучасності, автор вірусних і скандальних праць «Людина розумна», «Homo Deus» і «21 урок для 21 століття». Хтось надихається його ідеями, а когось вони лише дратують. 
То хто правий? Чи є ідеї Харарі оригінальними та новими? Щоби народилась істина, проведуть інтелектуальний баттл за участі двох експертних модераторів - Володимира Бандури (СЕО Innolytics Груп, готував діалог з роботом Софією під час її візиту до України) та  Олексія Купрієнко — СЕО і керівник Underdog, співзасновник Nobel Project, спеціаліст з кібербезпеки).

Коли: о 19.00
Де: ЦеХАБ Київ, вул. Хрещатик, 29, Цитрус, 2 поверх
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР ТЕАТРАЛЬНИЙ.

Вистава "Одеса. Шалене кохання"

Глядачів запрошують на одеське весілля! Улюблені романси і шансон, запальні танці, курйозні і майже анекдотичні повороти сюжету. Ви відчуватиме себе безпосередніми гостями свята. 

Коли: о 19.00
Де: театр Колесо, Андріївський узвіз, 8
Вартість квитків: 330 грн.

Смута 

Історично-психологічна трагедія від Влада Троїцького за п’єсою геніального драматурга та театрального філософа KLIMа.
Смутні часи – період історії Московського царства з 1604 року до 1613 року, який розпочався з виступу Лжедмитрія I – самозванця, чиє походження та поява на історичній арені досі загадкові для істориків. Він, удаючи з себе сина Івана Грозного, який чудом уникнув замаху, підготовленого регентом Борисом Годуновим, з'явився на польсько-московському кордоні з військом донських козаків та польських добровольців.

Коли: о 19.00
Де: ЦСМ "ДАХ", вул. Вел. Васильківська, 136
Вартість квитків: 400 грн. 

Все, що вам потрібно знати про лисиць

Імерсивна пластична вистава про сексуальність - людську і лисячу.  А ще - про неодмінні стереотипи про неї.
Звідки беруться звірята? Чи агресія - це ок? Як себе поводити, якщо когось вподобав? Як пережити самотність? З ким можна цілуватися дівчинці? А хлопчику? Так багато питань… про які лисиці геть не паряться!

Коли: о 19.30
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23Б
Вартість квитків: 300 грн.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Академія о сьомій: Партисипативне мистецтво

Сучасне мистецтво сьогодні все частіше залучає глядача до створення твору або участі у перформансах, роблячи його повноправним учасником подій та співавтором. Таке мистецтво, що бере свій початок в практиках Флюксус та гепепінгах, отримало назву партисипативне або мистецтво взаємодії. Про те яким чином відбувається діалог глядача і художника, про історію виникнення поняття та як воно розвивається сьогодні розкаже завідувачка відділу мистецтва ХХ-ХХІ ст. Національного художнього музею України, співробітниця Дослідницької платформи Тетяна Жмурко.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2,
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Цикл концертів «Музика поезії». Вечір другий

Другий концерт із циклу «Музика поезії», приурочений до дня заснування однієї з найбільших і найстаріших книгозбірень України. Музику Франца Петера Шуберта та Валентина Сильвестрова виконуватимуть:  Інна Галатенко (сопрано)  та Олег Безбородько (фортепіано). Після концерту відбудеться спілкування/чаювання з музикантами та композитром Валентином Сильвестровим. 

Коли: о 19.00
Де: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, вул. Набережно-Хрещатицька, 1
Вартість квитків: 200 грн.

ВЕЧІР В КІНО.

Воццек

Страждання «маленької людини» на тлі війни й солдатчини, описані Георгом фон Бюхнером в XIX столітті, на початку ХХ століття для Альбана Берга наклалися на досвід Першої світової війни. Опера Альбана Берга «Воццек», написана на майже незмінений бюхнерівській текст, народилася між двома світовими війнами, коли світ вже зламався, але багатьом ще здавалося, що не назовсім. Так само виглядає і галактика «Воццека»: головний герой, солдат Воццек, бачить навколо тільки чудовиськ; люди навколо нього живуть, як ні в чому не бувало — і від того схожі на чудовиськ тільки сильніше. 

Коли: о 19.40
Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176
Вартість квитків: 230 грн.

Лондонська королівська опера: Богема

«Богема» — лірична опера Джакомо Пуччіні на лібрето Джузеппе Джакоза та Луїджі Іллік.  В її основі — драма, сюжет якої запозичений з роману «Сцени з життя богеми» французького письменника Анрі Мюрже. У ній йдеться про життя талановитих артистів — письменників, музикантів, художників, що проживали у Латинському кварталі Парижа. Всі вони були гедоністами, що любили красиве життя, постійно мріяли та жили очікуванням кращих часів. Але життя не поспішало нагородити їх за очікування — коли щастя здавалося таким близьким, зовсім скоро воно ставало недосяжним.

Коли: о 20.00
Де: Баттерфляй DeLuxe, вул. Антоновича, 50
Вартість квитків: 200-250 грн.