Без бар`єрів: для маломобільних киян створять нові умови

Без бар`єрів: для маломобільних киян створять нові умови

У Києві перевірятимуть будівлі райдержадміністрацій і комунальних підприємств щодо умов доступності для маломобільних груп населення.

Протягом півроку столичні чиновники повинні виконати рішення Київради «Про створення умов для реалізації прав і законних інтересів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення».

— Київрада підтримала нашу реформу доступності. Попереду — дуже непростий шлях її впровадження: вона передбачає системні зміни у роботі майже всіх департаментів КМДА. Але тепер я не маю жодного сумніву, що разом ми зможемо гідно пройти цей шлях, хоч би які труднощі нам на ньому траплялися, — переконана депутатка Ольга Балицька.

Однією з умов видачі дозволів на будівництво мають стати нові архітектурні вимоги для забезпечення прав маломобільних киян. Нові (технічні) вимоги також стосуються громадського транспорту, де враховуватимуть потреби людей з інвалідністю.

У подальших планах — створення єдиного реєстру об'єктів, будівель, підприємств і організацій, які є безбар'єрними.

Такі наміри столичної влади підтримав Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, який виступив на пленарному засіданні Київради.