Без паніки: у Києві пройшли навчання з протидії коронавірусу

Без паніки: у Києві пройшли навчання з протидії коронавірусу

В Олександрівській лікарні провели навчання з виявлення коронавірсусу та проведення протиепідемічних заходів. Відбулися тренування в інфекційному відділенні медзакладу.

Навчання полягало в тому, що до лікарів нібито звернувся чоловік з симптомами грипу. За легендою, він повернувся літаком з країни, де зафіксовано спалах коронавірусу, тож є підозра на захворювання саме ним. «Швидка» привезла пацієнта до Олександрівської клінічної лікарні, де в інфекційному відділенні, в окремому боксі його перевірив лікар.

Медик у захисному костюмі та респіраторі взяв мазки з горла і носа пацієнта та провів експрес-тести на всі типи грипу. Журналістам, які спостерігали за обстеженням на екрані, розповіли, що у разі виявлення підозри на коронавірус аналізи пацієнта відправляються до лабораторії, у якій протягом 5-6 годин роблять остаточний висновок.

Водночас, «швидку», яка привезла чоловіка з підозрою на коронавірус, дезінфікували спеціальним розчином. 

– Це як жуки кропить, - жартує жінка у захисному костюмі з оприскувачем для дезінфекції, а далі серйозно додає: - Не дай Бог, щоб все це відбулося насправді.

Втім, як то кажуть, на Бога надійся, а сам ворушись. Мер Києва Віталій Кличко запевнив, що столиця готова до протидії коронавірусу.

- На щастя, це тільки навчання, метою яких є послідовне відпрацювання дій кожної служби міста. Адже коронавірус виявлено в багатьох країнах. І в тих, де рівень надання медичних послуг високий, і в тих, де низький. Люди подорожують різними країнами. Літають у справах та на відпочинок. І гарантувати, що випадків зараження на цю хворобу не буде в нашому місті, ми не можемо. Тому ми повинні бути готовими, аби мінімізувати можливі наслідки спалаху хвороби. Головне – надати можливим хворим максимально швидко ефективне лікування, – наголосив Віталій Кличко.

Мер Києва розповів, що у столиці облаштовано 7 баз для госпіталізації пацієнтів із підозрою на корона вірус: три – для дорослих, три – для дітей і одна спеціальна база для вагітних.

За словами міського очільника, бази облаштовано у медичних центрах, персонал яких підготовлений до різного виду епідемій. Це інфекційні відділення в таких медзакладах:

  • Олександрівській клінічній лікарні;
  • Київській міській клінічній лікарні № 4 та № 9;
  • міських дитячих клінічних лікарнях № 1 та № 2;
  • міській дитячій інфекційній лікарні;
  • Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини.

- У всіх цих лікарнях є необхідний запас засобів індивідуального захисту, витратних матеріалів, дезінфекційних засобів, необхідних для надання медичної допомоги. Підготовлено дві спеціалізованих бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб із підозрою на коронавірус, - повідомив Віталій Кличко.

Міський голова розповів, що для можливих хворих на коронавірус розгорнуто 482 ліжка, із них для дорослих – 237 ліжок, для дітей – 200, і 45 – для вагітних. У структурі інфекційних відділень передбачено 78 боксів. Реанімаційні ліжка інфекційних відділень медзакладів забезпечені апаратами штучної вентиляції легень.

Крім того, на випадок ускладнення епідемічної ситуації столична влада визначила додаткові медзаклади, які у разі необхідності будуть перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів.

Віталій Кличко наголосив, що усі «швидкі» двічі на день дезінфікують. Також обробляють дезінфікуючими засобами і весь комунальний громадській транспорт столиці.

- Звертаюся до мешканців столиці – не піддаватися паніці. Серйозно ставтеся до свого здоров’я і безпеки. У разі симптомів вірусного захворювання – одразу звертатися до лікарів, – наголосив Віталій Кличко.

Він повідомив, що столична влада планує найближчим часом закупити та встановити обладнання для проведення експрес-тестів на коронавірус в обох аеропортах Києва.

- Ми зробимо це для того, аби пасажирам, у яких виявили високу температуру або ознаки можливого захворювання, могли зробити тест безпосередньо в аеропорту, – наголосив Віталій Кличко.

Присутній на навчаннях з протидії коронавірусу заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що швидкі тести для виявлення коронавірусу прибудуть із Китаю вже 3 березня. Вони допоможуть встановити діагноз поза межею лабораторії за 15-20 хвилин.

- Але експрес-тести все одно потребуватимуть повторного дослідження у вірусологічній лабораторії. Проте вони допоможуть визначити подальшу тактику поводження з хворим, – зазначив Віктор Ляшко.

Він нагадав, що в Україні наявні тест-системи, які були закуплені Центром громадського здоров'я у німецького виробника.

Фото Олексія Іванова