У столиці прийматимуть зношений одяг

У столиці прийматимуть зношений одяг

"Україна без сміття" розпочинає прийом одягу на утилізацію високотемпературним спалюванням. Вперше збирати одяг та взуття на високотемпературне спалювання будуть в ці вихідні.

Де і коли

Станція NoWasteRecyclingStation на вул. Саперно-Слобідська, 25
Прийом відбуватиметься безпосередньо на рампі перед входом на станцію. 
29 лютого — 1 березня, з 10:00 до 15:00
УВАГА Ця акція буде діяти НЕ на постійній основі, одяг прийматимуть в ПЕРШІ ВИХІДНІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ. Слідкуйте за новинами. .

Що саме і як приймають

Приймають старий одяг та взуття. Може бути у геть не придатному стані, але приносьте, будь ласка, лише ЧИСТІ речі. Старі плями, які не взяла пральна машина — ок, а от їжа чи інші речі — не ок.
Металеві деталі, декор можна НЕ відділяти, якщо вони незначні та є частиною одягу (наприклад, замки, гудзики тощо). 

Консультанти допоможуть вам пересипати все у наші пакети та перевірять вміст (для того, щоб переконатися, що там дійсно чисті речі і немає заборонених предметів).

Окремо на повторне використання в цей день будуть приймати:

Шкарпетки у хорошому стані для безпритульних людей, передамо їх організації «Молодь за мир». Шкарпетки мають бути чисті, парні, цілі і лише для дорослих (не менші 36 розміру).
Джинси для upcycling проекту «Клаптик фешн». З них потім зроблять новий одяг.
ВАЖЛИВО: підходять джинси без стрейчу, лосіни/легінси/стрейчеві джинси приносити НЕ потрібно. 

Скільки коштує

Ця опція платна, оскільки включає в себе роботу по прийому, досортуванню, логістиці та відповідальній утилізації високотемпературним спаленням на підприємстві Тарком, що також коштує грошей. 
Під час прийому одягу консультанти допоможуть вам перекласти його у відповідного розміру пакет, щоб визначити його вартість (в залежності від об’єму пакету буде відповідна ціна):
Пакет 120 л — 250 грн
Пакет 60 л — 125 грн
Пакет 20 л — 50 грн
Додатково оплачувати пакет не потрібно. 

Де буде утилізуватись одяг?

Після перемовин з прямим утилізатором  - це підприємство «Тарком», яке займається утилізацією нашого неліквідного пластику, а тепер також буде забирати в нас на утилізацію одяг і взуття.

ВАЖЛИВО

Дуже просять приносити той одяг, який вже ніяк не можна передати комусь. Пам’ятайте, що в хорошому стані одяг приймає магазин «Ласка», організація «Червоний Хрест України». 
Те, що в трохи гіршому стані можете передати у притулки для тварин.Особливо цінними для таких притулків є простирадла і ковдри. 
Опція високотемпературного спалювання передбачена лише для тих речей і взуття, яке вже точно ні в якому разі не підлягає носінню і робиться  для того, щоб уникнути потрапляння таких відходів (які часто містять пластик у вигляді синтетичних тканин) на звалища.