Афіша на 28-ме лютого: цікаві події у Києві

Афіша на 28-ме лютого: цікаві події у Києві

П'ятниця - чудова нагода гарно відпочити після робочого тижня. Сьогодні на вас чекають розмова про дитячу літературу, лекція про можливості штучного інтелекту в медицині, перегляд романтичної драми Годара та документальної стрічки про життя після в'язниці, трагіфарс "Архітектор" про очікування та реальність, краща вистава 2018 року "Погані дороги", балети Раду Поклітару, музика фіна Яна Сібеліуса та данця Карла Нільсена, відкриття нових виставок та багато іншого.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Зоряні джури на реактивних наплічниках

Яке майбутнє ми пропонуємо нашим дітям і підліткам у книжках? І де те майбутнє, яке колись обіцяли у нашому дитинстві? Про Школу зореплавства, адмірала Оксеника та премію ВВС ми поговоримо з автором роману «Сапієнси» Володимиром Арєнєвим, ілюстраторкою Lina Kwitka Ліною Квіткою, фахівчинею з питань дитліту і письменницею Тетяною Стус. Модерує дискусію письменниця й педагогиня Галина Ткачук.

Коли: о 18.30
Де: книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Як штучний інтелект змінює медицину

Штучний інтелект уже захоплює світ і саме час розібратися, яким буде наше спільне майбутнє. Особливо у сфері науки та медицини. З лекції лікаря-інтерна Сергія Матчишина ви дізнаєтеся, як працює наш мозок, чим штучний інтелект (ШІ) схожий на людський, використання ШІ у медицині, переваги та недоліки наявних технологій.

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Fucktology. Перформанс-відкриття виставки Юлії Петрук

Амбітний проєкт торкається теми сексуальности та еротики. Є певним дослідженням сакральної, але згодом табуйованої і від того ще більш привабливої символіки.  До проєкту ввійшли роботи, виконані у поєднанні медитативних графічних візерунків зі стилем, засновником якого є відомий у Енді Воргол, а також декілька керамічних скульптур та спеціальний корнер.

Коли: о 19.00
Де: Кнайп-клуб "Купідон", вулиця Пушкінська, 1-3,
Вхід вільний

Lesia Khomenko: Several Stories and Objects

Виставку побудовано за принципом тотальної інсталяції та сконструйровано як інформаційно насичений простір.
Представлені на виставці об’єкти (картини) розказують історії, які об’єднано між собою темою Криму. Героїв полотен умовно можна поділити на два конфронтуючі табори. Перша група персонажів – знайомі авторки, публічні люди, які народились в Криму, проте, більше там не живуть. Друга група – росіяни, діячі культури, котрі не можуть потрапити до України через те, що відвідували Крим після його анексії. Список цих артистів розміщено на сайті Міністерства культури України. Обмежені спільним простором, персонажі розігрують низку суперечок, що не вичерпуються «груповою» приналежністю.

Коли: о 19.00
Де: Voloshyn Gallery, вулю Терещенківська, 13а
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО.

Кіноклуб. Зневага

Історія повільного і болісного розриву стосунків подружньої пари. Сценарист Поль Жаваль та його молода дружина на перший погляд  мають міцний шлюб.  Проте незначний інцидент, що стався між продюсером фільму та його дружиною, змушує молоду жінку глибоко зневажати свого чоловіка. Вільна адаптація роману Альберто Моравії. Фільм мовою оригіналу з українськими субтитрами

Коли: о 19.00
Де: Кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитка: 50 грн.

Перегляд та обговорення стрічки "Нове життя Ґоґіти"

Стрічка розповідає про грузина Ґоґіту, для якого після 14 років тюремного ув’язнення прийшов час повернутися до нормального життя. Бажання чоловіка здаються доволі скромними: власний дім, а після – шлюб із хорошою жінкою. Але кого зацікавить бідний селянин та колишній в’язень, який і досі живе з матір’ю? Ґоґіта знайомиться з Макою в інтернеті. Разом вони починають будувати грандіозні плани, хоча ніколи навіть і не бачилися в реальному житті. Водночас матері Ґоґіти жінка не до вподоби: "Чому ти не знайдеш собі гарненьку молоду дівчину? Мака надто товста!".

Коли: о 19.00
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР З БАЛЕТАМИ.

Палата №6_UNDERGROUND_Раду Поклітару_Київ

 «Палата №6» – вистава про нерозуміння. Про те, що часто незвичне сприймається нами, як відхилення від норми. Лікар, який знайшов найцікавішого в житті співбесідника в особі пацієнта-душевнохворого, сам сприймається оточуючими, як божевільний. 
 “Underground” -  розповідь про людей, яких загнала у підземелля Underground війна. Змушені перебувати разом у замкненому просторі, вони доводять амплітуду своїх емоцій до пікових значень: любов (кохання) – ненависть; радість – відчай. Ніхто не знає – чи судилося їм вийти на денне світло. 

Коли: о 19.00
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2
Вартість квитка: 120-500 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

«Соколов плюс…». Симфонічний оркестр НФУ

У рамках проєкту «Соколов+» за участю скрипаля Валерія Соколова та флейтиста Матвія Дьоміна у супроводі філармонійного оркестру під орудою Віталія Протасова звучатиме музика фіна Яна Сібеліуса та данця Карла Нільсена. Цьогоріч цим композиторам було би 155.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 210-400 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Архітектор // Promin'

Вистава "Архітектор" - трагіфарс про очікування та реальність. Це історія про радянського архітектора, який мріяв створити ідеальний простір для життя, а вийшло те, що зазвичай виходило в союзі і те що наповнює наші міста сьогодні. Це не лише про архітектуру, але про всю радянську та пост-радянську ментальність, про болючий шлях втілення мрій в умовах диктатури буденності.

Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, Національний центр О.Довженка, вул. Васильківська, 1 (м.Голосіївська)
Вартість квитка: 100-400 грн.

Кайдашева СІМ'Я - трагікомедія

А у нашого Омелька сім'я Кайдашева. І всього у цій родині вдосталь: і щастя, і сліз, і сварок, і суперечок, і відчаю, і радощів, і надії, і віри. Віри в те, що нарешті настане мир і злагода у родині та у душі кожного з її членів. Можна сказати лиш одне, чого ж тільки не буває у сім'ї. Ця вистава - дзеркало для кожної родини. Чи не бувало з вами, що найрідніша людина у світі стає для вас ненависною та нестерпною. І найбільшою помилкою в цей момент є погодитися з цим почуттям. Напраду важко зупинитися, зупинити самого себе та схаменутися, відвернути цю невтримну силу руйнації, яка насувається на вас та вашу родину. Занапастити швидко. Зупинитися мудро. Врятувати легко, якщо своєчасно.

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр ляльок, вул. Грушевського, 1-а, 
Вартість квитка: 120-200 грн.

Погані дороги

Війна на сході України — це не лише вибухи, обстріли та імена загиблих. За її лаштунками, по обидва боки фронту триває життя (не)звичайних людей, яких поєднали розбиті дороги Донбасу. «Погані дороги» — це шість історій про стосунки жінок та чоловіків, загострені і спотворені війною, та про переломи, які ніколи не загояться.

Коли: о 19.00
Де: Театр драми і комедії на лівому березі, Броварський проспект, 25
Вартість квитка: 105-360 грн.