Нові проїзні для учнів Києва: коли з’являться та навіщо потрібні

Нові проїзні для учнів Києва: коли з’являться та навіщо потрібні

У Києві презентували електронні учнівські квитки.

Близько 28 000 таких квитків нового формату вже роздрукували для 35 шкіл столиці. Сьогодні, 26 лютого, перші 5 квитків вручили зразковим учням – призерам столичних олімпіад.

Цей квиток дає можливість користуватись громадським транспортом безкоштовно, а саме в автобусах, тролейбусах, трамваях, електричці, фунікулері та метро. Передня частина жовтої картки «порожня» – там учні зможуть розмістити наклейки. З тильної сторони міститься інформація про учня: фотографія, школа, номер квитка та число, до якого цей квиток дійсний.

- У майбутньому карту можна використовувати, як доступ до електронного щоденника, журналу, учбових матеріалів, бібліотеки та театрів. Тобто за допомогою цього посвідчення ми плануємо дати можливість учням отримувати будь-які сервіси, якими користуються сучасні кияни, - розповідає директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрій Назаров.

Картки є безкоштовними, але якщо учень загубить або пошкодить картку, батьки зможуть придбати нову за 90 гривень.

Оформити шкільний квиток можна в Особистому кабінеті киянина, вказавши всі необхідні дані про дитину. Потім відправлену заявку мають перевірити у навчальному закладі та підтвердити. Тож, щоб отримати картку, треба почекати декілька тижнів.

У Департаменті заявляють, що до початку наступного навчального року усі діти вже будуть мати такі квитки.

Щоб продемонструвати дітям квитки в дії та одразу перевірити їх, учні з 30 шкіл Києва проходили цікавий квест. Разом з вчителями вони проїхались різними локаціями міста. Впродовж поїздок учасники мали користуватись учнівськими квитками та відповідати на запитання. Тих, хто пройшли квест найшвидше, нагородили цінними призами від Kyiv Smart City.

Як ми вже писали раніше, на початку лютого стартувало тестування електронного квитка. 200 ініціативних жителів міста особисто випробовують систему електронного квитка та розповідають про це у соцмережах. Учнів теж закликають стати тестувальниками, але вже не Kyiv Smart Card, а нових учнівських квитків. Діти можуть розповідати про сервіс на своїх сторінках у соцмережах з хештегом #ятестуюеквиток та виявляти недоліки. А три найактивніших тестувальника отримають сертифікати на 5 тисяч гривень від української мережі гаджетів і аксесуарів.

Відео Марії ЛИСЕНКО, «Вечірній Київ»