Навігатор на 27-ме лютого: куди піти у Києві

Навігатор на 27-ме лютого: куди піти у Києві

Сьогодні в Мистецькому арсеналі стартує фестиваль ненудної освіти, а в мерії обговорять роль меценатства у озвитку культури. Ввечері на вас чекає майстер-клас з усвідомленості та лайфхаки зі зменшення сміття, нестандартна лекція про Тараса Шевченка, зустрічі зі знаним письменником та керівником Одеської кіностудії, музика Бетховена, прем'єра картини про творчість Да Вінчі та показ на великому екані фільму Міядзакі, сучасний балет Раду Поклітару "Вій" та антиутопія "1984" на сцені, відкриття нових виставок та багато іншого.   

NEOсвітній Арсенал

4-денний квест для дітей, батьків та вчителів; це фестиваль, що поєднує і взаємно підсилює культуру і науку, мистецтво і технології.
Мистецький арсенал об’єднає у своєму просторі тих, хто сприяє оновленню системи освіти та реалізує це прагнення у своїй діяльності. Фестиваль складатиметься з тематичної програми від учасників, мистецьких проєктів, перформансів та концертів, лекцій, дискусій, воркшопів та ярмарку.
Програма та розклад 

Коли: 12.00  - 17.00
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вартість квитків: 50 грн., сімейний (2 дорослих + 1-2 дитини) 130 грн., абонемент на дві особи 250 грн.

Всеукраїнський форум "Роль меценатства у розвитку культури"

Головні теми форуму:
- Сучасні приклади меценатства. 
- Складнощі на шляху реалізації проектів у сфері меценатства та їх вирішення. 
- Об‘єднання зусиль з метою відродження та популяризації меценатства.
- Впровадження сучасних PR-технологій для розповсюдження та популяризації меценатства. 
- Залучення бізнесу до суспільно-корисного меценатства.
- Меценатство - це модно та просто.
- Меценатство як запобігання деградації суспільства. 
Запрошують представників громадянського суспільства та всіх зацікавлених взяти участь у форумі.

Коли: 14.00 - 18.00
Де: вул. Хрещатик, 36, Колонна зала КМДА 
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Майстер-клас "98% усвідомленості"

Усвідомленість - здатність людини фокусуватися на поточному моменті і при цьому не оцінювати подій, що відбуваються. Розвиток усвідомленості може підвищити продуктивність і дисципліну, знизити стрес, покращити процес прийняття рішень.
Як почати розвивати усвідомленість? Як розуміти власні емоції?

Коли: о 19.00
Де: “Освітня асамблея”, вул. Івана Мазепи, 3-Б
Рекомендований благодійний внесок (організаційні витрати і смаколики): 30 грн. Реєстрація 

Не розкажуть у школі: Шевченко

Шевченко-поет і прозаїк, Шевченко на засланні та в столичних салонах, Шевченко серед українців і серед росіян, Шевченко-міфотворець та Шевченко у приватному житті, і ще, і ще. Та куди важливішим є осердя його спадку, власне поезія. Чи коректно ми її читаємо і чи не вчитуємо, бува, туди чогось невластивого, сьогочасного? Як вона влаштована, як працює і для чого написана? Все це на лекції розкаже Євген Стасіневич. 

Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49А
Вартість квитка: 400 грн., для стуудентів 200 грн.

Zero waste у великому місті

Ви дізнаєтесь все про правила сортування сміття у Києві та як це зробити, коли в квартирі немає місця. Чому біопакети гірші за звичайний поліетилен, а прибирати послід за вашою собакою – не найкраща ідея? Як ваш шампунь та пудра вбивають жителів водойм? Чому деякі синтетичні матеріали можуть бути дружнішими до природи, ніж натуральні? Чому не все краще використовувати повторно?

Коли: о 19.30
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР ПРИЄМНИЙ.

Зустріч із Олександром Ірванцем у Музеї книги і друкарства

Відомий український поет, прозаїк і драматург, підскарбій легендарного літературного угруповання Бу-Ба-Бу, з якого починався сучукрліт, Олександр Ірванець може багато розповісти про традицію Котляревського та її практичне втілення. На творчій зустрічі  можна буде послухати вірші, невимушено поспілкуватися з «живим класиком» про життя, літературу та історію. Зокрема, про його роман «Харків 1938», якому присвячений окремий розділ виставки «Котляревський і сучукрліт», адже в цьому тексті з феєричною дотепністю перетнулися традиції бурлеску, травестії, антиутопії та гостросюжетного бойовика. 

Коли: о 18.00
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9
Вартість квитка: 30 грн (для студентів 20 грн).

Творчий вечір керівника Одеської кіностудії Андрія Осіпова

Творчий вечір керівника Одеської кіностудії - Андрія Осіпова. А. Осіпов - письменник, продюсер, професійний юрист, правозахисник, адвокат. У рамках заходу презентують роман "С особой жестокостью" (перший юридичний детектив у сучасній українській літературі) та новинки одеського кіно.

Коли: о 18.00
Де: Національна спілка письменників України, вул. Банкова, 2
Вхід вільний

Виставковий проект "Єврейський погляд"

Твори вибраних сучасних  українських єврейських художників, а також єврейських мистців, що походять з України.  З них постає уявлення про багатогранний український єврейський світ. Це і побутові сцени з колоритними персонажами, що ніби   «прибули» з історичних маленьких українських містечок, і метафізичні пейзажі, й символічні композиції, а також пронизливі портрети й іронічні рефлексії.Зокрема, на  виставці експонуватиметься маловідомий широкому загалу графічний цикл «Голокост» Михайла Туровського (США) із фондів Національного художнього музею України, створений у Києві 1973 року, ще до еміграції мистця. 

Коли: о 18.00
Де: Музей української діаспори, вул. Московська, 40б
Вхід вільний

Карась Галерея: Поліна Вербицька "В Тіні"

Проект Поліни Вербицької — це детальне дослідження людської тілесності, її недосконалості, старіння, смертності та краси яка полягає саме в ефемерності та недосконалості. 

Коли: о 19.00
Де: Карась галерея, Андріївський узвіз, 22-а
Вхід вільний

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

32 Сонати Л. ван Бетховена. Концерт №2

У 2020 році світова музична спільнота відзначає ювілей видатного композитора епохи "віденського класицизму" ЛЮДВІГА ВАН БЕТХОВЕНА. В рамках святкування цієї події в Україні у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського прозвучить цикл "32 СОНАТИ ДЛЯ ФОРТЕПІАНО" у виконанні лауреата міжнародних конкурсів ІГОРЯ РЯБОВА.
У програмі: Соната №5, тв. 10 №1 до мінор, Соната №6, тв. 10 №2 фа мажор, Соната №7, тв. 10 №3 ре мажор

Коли: о 19.00
Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11
Вхід вільний

ВЕЧІР В КІНО.

«Порко Россо» Хаяо Міядзакі у кіно

Геніальний японський мультиплікатор усе життя захоплювався літаками та чудернацькими тваринами — у кожному його фільмі можна побачити щось подібне. Але справжньою одою власним захопленням став саме «Порко Россо». І це дещо більше ніж просто розповідь про пригоди льотчика в образі свині. Це справжня історична робота, з відвертим антивоєнним й антифашистським підтекстом. Додайте до цього глибоку особисту трагедію, історію кохання, дружби та зради, що наповнюють фільм глибиною й психологічною напруженістю.

Де: Планета Кіно River Mall, Жовтень. мережа кінотеатрів Мультиплекс

Прем'єра: Леонардо да Вінчі. Незвідані світи

Новий візуальний шедевр від творців «Мікеланджело. Нескінченність» та «Музеїв Ватикану в 3D». "Леонардо Да Вінчі. Незвідані світи» - вражаючий художньо-документальний проект, знятий в надвисокому дозволі 4K. Це унікальна подорож в свідомість Леонардо да Вінчі, легенди світової культури, одного з найдивовижніших геніїв, творця «головною в світі картини» - «Мони Лізи». За допомогою найсучасніших технологій у фільмі відтворюються великі твори і винаходи майстра.
На вечірці вас чекає жива музика та welcome drinks.

Коли: почток вечірки о 19.20, сеанс о 20.00
Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176
Вартість квитка: 130 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Вій_Раду Поклітару_Київ

Балет «Вій» у постановці Раду Поклітару – містична історія за мотивами повісті Миколи Гоголя – притча про віру і зневір’я, про випробовування людської душі і сили духу. Божевільна історія, яка трапилася зі звичайним студентом Хомою Брутом, розповідь про те, що буває, коли віра у власні можливості недостатньо міцна, а сон все важче відрізнити від реальності. Емоції, пристрасті, відчай, боротьба з власними демонами. Як розпізнати зло, яке іноді набуває лику безневинного і прекрасного створіння? Як протистояти самому ВІЮ? Хто ж він – Вій? Сон, нечиста сила чи явні реалії сьогодення…

Коли: о 19.00
Де: МЦКМ «Жовтневий Палац», алея Героїв Небесної сотні, 1
Вартість квитка: 90-750 грн.

Вистава «1984»

П'єса американського драматурга Майкла Джина Саллівана за легендарним твором Джорджа Орвела «1984». Роман-антиутопія доводить до абсурду прояви тоталітарного режиму, однак тільки на перший погляд здається, що ці неймовірні речі притаманні виключно тоталітарним країнам. Насправді свободи громадянина досить обмежені законом, традиціями і звичаєм, а його вибір керований і прогнозований навіть у демократичному суспільстві. Максимальний контроль гарантує безпеку, але водночас лишає права вибору, котре дароване людині навіть Богом.

Коли: о 19.00
Де: Freedom Hall, вул. Кирилівська, 134
Вартість квитка: від 840 грн.