Таксі з дитячим автокріслом: за безпеку платить клієнт

Таксі з дитячим автокріслом: за безпеку платить клієнт

Наприкінці жовтня депутати ухвалили Закон України №  1150 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей», який зобов’язує перевозити дітей віком до 12 років лише за умови наявності дитячого автокрісла. За порушення водію загрожує штраф від 500 до 850 грн. Під ці норми припадають і таксі.

Але постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 р. № 176 пасажиру таксі дозволяється перевозити на руках дитину дошкільного віку на задньому сидінні. Також згідно з Правилами дорожнього руху (пункти 2, 3) водій та пасажир таксі можуть їхати по місту не пристебнутими ременями безпеки. Тому в лютому у Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт № 3009, який прибере цю правову колізію, внісши до нещодавно прийнятого Закону поправку «крім таксі». Але це стосується тільки водіїв легального таксі. В Україні ж, як відомо, чимало таксі не мають ліцензії.

- Такі необдумані закони створюють хаос та проблеми для людей. Якщо на тисячу машин-таксі пропонується два крісла, то це не показник, а піарний хід. А якщо у вас двоє дітей? То що, замовляти дві машини з автокріслами чи в одній буде два крісла?, – коментує Андрій Антонюк, голова Української таксомоторної асоціації.

За словами Геннадія Попова, самозайнятого перевізника на таксі, як правило, рекламують наявність дитячих автокрісел саме нелегальні перевізники. А для легальних це й не потрібно згідно з правилами дорожнього руху.

- Хто ж хоче проїхати зі своїм кріслом чи бустером, беремо без проблем. Жодної за це додаткової плати не вимагаємо. Але, як правило, батьки просто саджають дітей на руки, – додає Геннадій.

«Вечірка» вирішила дізнатись, у скільки обійдеться послуга «дитяче автокрісло в таксі» та яка кількість перевізників його має.

Обдзвонюю з десяток столичних служб таксі. Говорю, що хочу замовити для себе та 3-річної дитини машину з автокріслом. Для об’єктивності порівняння називаю одну й ту саму адресу – від станції метро Лівобережна до станції Героїв Дніпра.

Як виявилося, ті служби, які в рекламі зазначали, що мають дитячі авто крісла, є значно дорожчими. Вони просили за поїздку від 180 до 292 грн. У тих же, у яких автокрісел не було або були, але не у всіх машинах, поїздка за цим самим маршрутом коштувала 134–148 грн.

Крім того, ті служби таксі, які пропонували послугу «дитяче автокрісло», просили замовляти авто заздалегідь, хоча б за годину. Також замовити поїздку з дитячим автокріслом можна в Pink Taxi, яке відкрилось нещодавно в Києві та возить лише жінок і дітей. У цій службі таксі працюють лише жінки.

Автор матеріалу намагалась викликати це таксі для себе, дитини та чоловіка, але диспетчер попередила, що чоловіка не повезуть, адже працюють лише для жінок та дітей. Також ця служба таксі пропонує послугу автоняні, коли жінка-водій супроводжує дитину шкільного віку зі школи на гуртки, а потім додому.

Замість висновку. Як бачимо, все одно всі новації, навіть правильні з першого погляду, в Україні лягають на плечі споживача.