Навігатор на 26-те лютого: куди піти у Києві

Навігатор на 26-те лютого: куди піти у Києві

Остання середа лютого надзвичайно насичена. Сьогодні на вас чекають лекція про зародження і розвиток в Києві фотографічної справи, лайфхаки бюджетних мандрівок,  білоруська картина 1990-х, вечір пам'яті Івана Миколайчука з показом фільму «Білий птах з чорною ознакою», історія киянки-футболістки, музика Бориса Лятошинського та його сучасників, шедеври епохи романтизму від Шуберта і Дворжака, вистава про  таємниче закулісся театру та багато іншого.   

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Історичні студії: Фотографи і фотографії старого Києва

Лекція історичного циклу «Think about it». Зустріч з дослідником київської старовини Михайлом Кальницьким буде присвячено зародженню і розвитку в Києві фотографічної справи. Учасники зустрічі побачать найперші київські світлини, дізнаються про відомі фірми та майстрів, які залишили для нас численні зображення міста та його мешканців, зможуть оцінити ранні зразки художнього фото.

Коли: о 17.00
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37 
Вхід вільний, реєстрація

Війна України проти Радянської Росії у 1920 році

Минає 100 років з моменту завершення піврічної епопеї збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти більшовиків. З квітня і до 21 листопада 1920 р. Армія УНР відстоювала свою державу, ведучи бої на території сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської областей. 21 листопада 1920 р. під тиском червоних військ Армія УНР була змушена відступити на територію, зайняту поляками, і потому інтернована.
Три розділи книжки – «Документи Армії Української Народної Республіки», «Документи Червоної армії» і «Спогади та матеріали білогвардійських формувань у Польщі» розкривають характер збройного протистояння поміж українськими, радянськими, польськими та білогвардійськими збройними формуваннями.  У книжці вперше опубліковано 13 документів та 10 кольорових схем з українських архівів (ЦДАВОУ), 26 документів та 9 кольорових схем, які зберігаються в архівах Російської Федерації (РГВА, ГАРФ), про бойові дії Армії УНР проти більшовиків у 1920 році.

Коли: о 18.30
Де: книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Dobro_dialog: Маша Себова

Як мандрувати не за всі гроші світу? Як орендувати віллу біля океану за 10 доларів, знайти авіапереліт за 5 євро та потрапити до Віденської опери за 3 євро? І це не повний перелік лайфхаків, якими мандрівниця та відеоблогерка Марія Себова може поділитися з вами!

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub на Володимирській 43
Вартість квитка: 50 грн. на благодійність

ВЕЧІР В КІНО.

«Кур'єр» у Кіноклубі Могилянки

Мабуть, усі знайомі з поняттям "юнацький максималізм".Якщо уявити антропоморфне втілення цього поняття — вийде Іван Мірошников. Він випускається зі школи, провалює вступні екзамени, а його мати подає на розлучення із батьком. Такий жорстокий світ молодого радянського хлопця середини 80-х років. Його кохання — дочка професора, що належить до зовсім іншого соціального стану, але незважаючи на різницю в рівні життя, вихованні, звичках та цілях, усю молодіж об'єднує прагнення до самовираження. 

Коли: о 18.30
Де: Кіноклуб Могилянки, вул. Набережно-Хрещатицька, 27-А; 1 поверх, 13 аудиторія
Вхід вільний

Показ фільму «Домашні ігри» за участі режисерки Аліси Коваленко

Фільм оповідає історію 20-річної киянки Аліни, яка має шанс вирватися з нетрів життя завдяки футболу. Молода спортсменка опиняється на піку своєї кар’єри та очікує на запрошення до національної збірної України. Однак, життя приготувало для неї випробування: мама дівчини помирає, залишивши на неї молодших брата та сестру. Тож, Аліна мусить зробити вибір: футбол або сім’я.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 3й поверх 
Вхід вільний, реєстрація 

Кінолекторій Культурфільм: Фільми і міфи «братніх республік»

Культурологиня з Білорусі Ольга Романова після лекції покаже фільм «Кооператив Політбюро, або Довгим буде прощання» (1992, Білорусь, реж. Міхаіл Пташук).
Картина починається як сатира на пізньорадянське суспільство. За сюжетом винахідливий підприємець створює кооператив і наймає акторів-двійників: Чапаєва, Сталіна, Хрущова і Брежнєва. Трупа відправляється по білоруським містам, де збирає повні зали. Однак несподівано сатира змінюється трагедією. Остання, найстрашніша, сцена фільму, де гинуть всі його герої, задумана авторами як пророча. Ця трагікомедія яскраво відображає внутрішні конфлікти і страхи перед майбутнім як радянської інтелігенції, так і всього пізньорадянського суспільства. Під час обговорення фільму ми поговоримо про те, як його герої бачаться з сьогоднішньої перспективи і які з цих страхів все ще живі.

Коли: о 19.00
Де: Довженко-Центр,  вул. Васильківська, 1, кінолекторій, 5 поверх
Вхід вільний, реєстрація  

Вечір пам’яті Івана Миколайчука. Показ «Білий птах з чорною ознакою"

В оновленому після капітальної реставрації кінотеатрі «Старт» відбудеться вечір пам’яті Івана Миколайчука, - легендарного актора фільмів Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка та Миколи Мащенка, актора і режисера, чиє ім’я нерозривно пов’язане із нашим рідним містом і на честь якого названо вулицю, на якій розташовано кінотеатр.
У програмі заплановано перегляд фільму Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою», - у якому Іван Миколайчук зіграв одну зі своїх найкращих ролей і виступив співавтором сценарію. Фільм представить колега і соратник Івана Миколайчука Михайло Іллєнко.

Коли: о 16.00 та 19.00
Де: кінотеатр «Старт», вул. І. Миколайчука, 15а
Вхід вільний

Фільм-розслідування «Король контрабанди»

Одесит Вадим Альперін — один із найбільш загадкових українських бізнесменів, якого ще називають «королем української контрабанди».  Наприкінці 2019-го українські правоохоронці провели масштабну спецоперацію та викрили митні схеми Альперіна. Наразі детективи продовжують розслідування проти Вадима Альперіна та, як вони стверджують, його спільників із митниці.  У фільмі-розслідуванні «Король контрабанди» покажуть і розкажуть як купується держава. А також назвуть прізвища посадовців, які її продаюють.

Коли: о 19.00
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Євген Громов (фортепіано)."Відображення. Лятошинський і його час"

Євген Громов представить твори 1920-х років українського композитора Бориса Лятошинського. Також звучатиме музика його сучасників – австрійців Арнольда Шьонберґа та Альбана Берґа, поляка Кароля Шимановського, росіянина Олександра Скрябіна та угорця Бели Бартока. Твори цих композиторів відображають музичний контекст творчості українського класика 1920-х років.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2 
Вартість квитків: 70-350 грн.

Концерт Ера Романтизму

Для Вас звучатимуть як твори-візитівки,  так і  унікальні шедеври епохи романтизму, що виконуються зрідка. Концертну програму складе вокально-симфонічна та фортепіанна музика композиторів-романтиків. Витончена естетика Франца Шуберта поєднається з величчю Антоніна Дворжака!  
Академічна хорова капела Українського радіо, Ансамбль класичної музики імені Б.Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України, кращі солісти та піаністи країни подарують неповторне  задоволення.

Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5в
Вартість квитків: 110-220 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Гарантія два роки

Знайомтесь, Райне Куккіа — наш працівник відділу кадрів. Колишній! Ви його добре знаєте! Він дивакуватий, він далекий від реалій сучасного світу. Райне втратив роботу і це змінило його життя, бо як тепер існувати в «світі прогресу та ефективності»? Залишається одне: терміново «апгрейдити» своє життя! 

Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, пр. Броварський, 25  
Вартість квитків: 105-360 грн.

Гримерка - комедія з життя акторів. Прем'єра

Гримерка - таємниче закулісся для глядачів, куди не пускають сторонніх. Гримерка - рідний дім для акторів. Гримерка - зберігає безліч таємниць і одкровень, любовних історій, щасливих і не дуже.

Коли: о 19.30
Де: Театр "Маскам Рад",  бульвар Лесі Українки, 12-14
Вартість квитків: 150 грн.