Киян закликають не потурати квітковим браконьєрам

Киян закликають не потурати квітковим браконьєрам

У Києві сформують мобільні групи, які пильнуватимуть за збереженням підсніжників та пролісок. Таким чином столиця долучиться до Всеукраїнської акції охорони первоцвітів. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

-Щороку у весняний період відбувається масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, що занесені до Червоної книги України та охороняються законом. Первоцвіти, більшість із яких – підсніжник звичайний, крокус, тюльпан дібровний, проліска сибірська, сон-трава, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий тощо, належать до рідкісних видів рослин і перебувають під загрозою зникнення. Тому закликаємо киян та гостей столиці не купувати ці квіти, – зауважив Андрій Мальований.

Він додав, що купуючи квіти поблизу станцій метро або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи, адже одна вирвана квітка виду «підсніжник» – це вкрадене життя у 45 паростків. Квіти виривають із цибулинами, щоб продовжити свіжість букетів, а відновлення рослин після цього у природі – неможливе.

Також шкідливе прикореневе зрізання, це призводить до генетичного виродження рослин.

Тому Управління екології КМДА закликає відмовитись від купівлі первоцвітів, їхнього збору та продажу, аби не допустити знищення цих рослин.

Нагадаємо, що незаконний збір і реалізація рідкісних, занесених до Червоної книги України, ранньоквітучих рослин заборонені Законом України «Про Червону книгу України» і статтями 88-1 та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Затверджені у 2012 році зміни до Закону України «Про Червону книгу України» забороняють реалізовувати не тільки первоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені у штучних умовах. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн.