У Києві вперше обстежили тепломережу з дрону

У Києві вперше обстежили тепломережу з дрону

Сьогодні з ранку за допомогою дрону проінспектували ділянки мереж від вул. Л. Толстого до бульвару Тараса Шевченка, де у 1995 році було прокладено трубопровід з попередньою ізоляцією, а також ділянку від вул. Б. Хмельницького до Прорізної, де у 1970 році було прокладено теплотрасу.

Це пілотне випробування, завдяки якому КП «Київтеплоенерго» отримає додаткову інформацію про теплові втрати в мережі. Їх можна буде також враховувати під час формування адресного переліку для модернізації трубопроводів та теплових вузлів.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зауважив, що обстеження мереж за допомогою дронів є допоміжним способом. Основним методом виявлення зношених мереж є проведення гідравлічних випробувань у міжопалювальний сезон.

– Ми продовжуємо заміну й модернізації теплових мереж міста. Минулого року замінили 130 км, на цей рік збільшуємо обсяги – замінимо 150 км. Плануємо, що за наступні 5 років, здійснюючи модернізацію 150-170 км трубопроводів на рік, зможемо вийти на більш стабільну та планову роботу. Наша першочергова мета – уникнути аварійних випадків, подібних тим, що сталися на вулицях Шота Руставелі та Антоновича, – сказав Петро Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, місто вже має тенденцію до зниження аварійних випадків.

– У 2019 році було виявлено і усунено майже 9,5 тис. пошкоджень теплових мереж під час їх експлуатації. Це на 6% – на 592 пошкодження – менше у порівнянні з аналогічним періодом у 2018 році. Безумовно, така динаміка нас не влаштовує, і ми збільшуватимемо темпи роботи, – сказав він.

Нагадаємо, що у 2018 році місто повернуло в муніципальне управління теплоенергетичний комплекс. До цього, близько 17 років, теплоенергетичне господарство столиці перебувало в управлінні приватної компанії ПАТ «Київенерго».

Фото, відео Марії ЛИСЕНКО, «Вечірній Київ»