Чому пенсіонери торгують біля трамвайних колій на Борщагівці

Чому пенсіонери торгують біля трамвайних колій на Борщагівці

На станції «Бульвар Кольцова», біля ринку «Дніпро», часто стоять торговці і продають товар ледь не на коліях швидкісного трамваю. Це створює незручності для перехожих. Хоча на самому ринку багато вільних прилавків.

Обурені кияни навіть зверталися у мерію з ініціативою прибрати стихійних торговців, у результаті чого на деякий час їх дійсно розігнали. Але люди все одно повертаються сюди. Кажуть, що через маленьку пенсію не можуть собі дозволити щоденне місце на ринку.

Пенсіонер Володимир розповів «Вечірньому Києву», що кілька разів торгував на ринку «Дніпро». Там, за його словами, цінова політика за місце формується в залежності від товару і його кількості. Не раз траплялося, що він лише платив за місце, а вторгувати так нічого й не вдавалося. Причиною цього вважає невигідні місця для торгівлі, бо найкращі «викуплені» постійними продавцями.

Якби ж то безкоштовно можна було торгувати на ринку, ми б всі були там. А якщо я не заробив навіть 50 грн, щоб віддати їх за оренду, то що мені робити? – знизує плечима Володимир.

Однак продавці переконують: нікуди з місця біля трамвайних рейок не підуть, поки місцева влада не допоможе вирішити це питання. Наприклад, виділити для них безкоштовні місця на ринку або поблизу нього. Адже на сьогодні, продаж товару домашнього виробництва – це остання можливість на підзаробіток.

Мені 74 роки, і я мерзну на вулиці не від хорошого життя. Люди їдуть з роботи і часто купують продукти поблизу ринку, – коментує пані Марія. – Розумію, що така торгівля заборонена. Та я вимушена продавати – це можливість заробити хоч якісь гроші.

Ми вирішили дізнатись, які ж ціни за оренду місця на ринку «Дніпро» і поговорили для початку з продавцями, а далі навідалися до адміністрації ринку.

В адміністрації ринку розповіли «Вечірньому Києву», що місце для продажу коштує від 180-200 грн за день. Продавці на ринку розповідали, що іноді пенсіонерам вдається торгувати тут безкоштовно. Інші ж, стишуючи голос, поділилися, що на ринку ведеться локальна війна між продавцями. Дістається тим, хто продає свої товари швидше і дешевше – «конкуренти» просто проганяють їх з місць продажу.