День Героїв Небесної сотні у Києві

День Героїв Небесної сотні у Києві

Сьогодні День Героїв Небесної сотні. З метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), указом Президента від 11.02.2015 № 69 20 лютого визначено Днем Героїв Небесної сотні.

Національний музей Революції Гідності, разом із партнерами, а також інші культурні інституції, підготували низку заходів до шостої річниці завершення Майдану. 

10:00 – 11:00  Хода Гідності

Де: маршрут Кріпосний провулок – вул. Грушевського – вул. Хрещатик -– алея Герої Небесної Сотні.

11:00 – 11:30 Панахида за Героями Небесної Сотні

Де: Екуменічний храм архістратига Михаїла й українських новомучеників на алеї Героїв Небесної Сотні, 6 (верхній вихід із метро «Хрещатик»).

11:00 – 12:00 Ангели пам‘яті-2020 – тиха акція на спомин про загиблих під час Революції Гідності.

Кураторка – Анжеліка Рудницька.

Де: алея Героїв Небесної Сотні.

12:00 – 13:00 Кураторська екскурсія виставковим проєктом «Століття незламних»
«Століття незламних» – це 40 історій і світлин відображають столітню боротьбу українців за державність. Вулична виставка демонструє особливості визвольного руху, унікальні риси спротиву, зокрема засоби, яких вимагала боротьба у різні часи. Автори експозиції проявили свіжий погляд на історію легіону УСС, добу УНР, Холодний Яр, УПА, повстанців у таборах ГУЛАГу, дисидентів, Революцію на граніті, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності та запрошують відвідувачів віднайти паралелі між подіями давнини та Євромайдану.

Де: Майдан Незалежності, довкола Стели.

14:00 – 18:00  Пам’ятна програма «Вдячні за свободу» 

Інсталяції з майданівських артефактів від Самооборона Майдану і Медична Служба Штабу Національного Спротиву, виставка світлин Юрія Білака «Майдан. Історія майбутнього».

14:00 – 14:30 – Неформальне спілкування.

14:30 – 15:00 – Вітальні слова.

15:00 – 15:30 – Презентація відео 10 історій із циклу «Характери Гідності» – про життя та вдачу загиблих майданівців. Розповідь авторки – Дарини Кульчицької.

15:30 – 17:45 – Концерт пам’яті за участі майданівських музикантів.

Учасники: TaRuta, Хорея Козацька, сестри Тельнюк, Ярема Шевчук, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко, Леся Рой, Тарас Силенко, Михайло Хай, Зеник, Володимир Гонський, Рутенія, Руслана Лоцман, проєкт Лариси Руснак «Вітер зі сходу».
Де: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36.
Вхід вільний. Реєстрація.

18:00 – 19:00 Панахида за Небесною Сотнею та борцями за Україну
Запалення лампадок вздовж алеї Героїв Небесної Сотні, запалення Променів Гідності.
Де: Екуменічний храм архістратига Михаїла й українських новомучеників на алеї Героїв Небесної Сотні, 6.

До Дня Героїв Небесної сотні зустріч із Сонею Кошкіною

До Дня Героїв Небесної сотні відбудеться зустріч з Сонею Кошкіною, автором книги-розслідування «Майдан. Нерозказана історія».
Соня Кошкіна – українська журналістка, телеведуча, політичний оглядач, шеф-редакторка онлайн-видання LB.ua розповість про події, що відбувалися шість років тому й знайшли своє відображення в одній з найтиражованіших  книг сучасності.

Коли: о 18:00.
Де: Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, вул. Прорізна, 15.
Вхід вільний.


18:30 Показ художнього фільму «Майдан»

Фільм знімався під час реальних подій в Криму і на барикадах Майдану. Після показу обговорення з режисером картини.

Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, синій зал.
Вхід вільний.

19:00 – 20:30 Вистава «Ми, Майдан» за п’єсою Надії Симчич

П’єса «Ми, Майдан» – переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» в Парижі. Надія Симчич описує події листопада 2013 – лютого 2014 років, ретельно відібравши в мережі Facebook свідчення студентів, журналістів, самооборонівців, медиків, священників, волонтерів, киян і приїжджих, чоловіків і жінок, літніх і юних. Їхні думки, слова, молитви, вірші, пісні, дії та мрії творять історію України.

Де: Київський Академічний Театр «Колесо».
Вартість квитків: 100 грн.

19:00 – 20:00 Театралізований концерт «Небесна Сотня з Нами»

У програмі – народні козацькі твори, історичні, патріотичні, чумацькі, ліричні пісні. Твори, що звучатимуть, відображають національно-патріотичний дух українського народу та покликані сьогоденням нашої держави, наповнені національним патріотизмом за свободу та гідність України.
Де: Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня» (м. Київ, вул. Івана Миколайчука, 3).
Вхід безкоштовний. Запис за телефонами: (044) 553-94-69, 550-13-79, 098-532-93-93.

19:00 Ларрі Нікель – Реквієм Миру. Київський симфонічний оркестр і хор

Концерт пам’яті Героїв Небесної сотні. «Реквієм миру» вшановує постраждалих мирних жителів цього світу, які потрапили під перехресний вогонь армій ворогуючих країн. Це – міжнародний заклик до прощення та примирення.
«Реквієм миру» сучасного канадського композитора Ларрі Нікеля створено для хору, солістів і камерного оркестру. Він складається із 16 частин (псалмів, літургійних текстів і поезій), де тексти 13-тьма різними мовами, включаючи арабську, іврит, перську (фарсі), голландську, німецьку, французьку, грецьку, латинську, китайську, російську, шведську, японську та англійську мови.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2,
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

19:00 Майдан. Боротьба триває

Близько двадцяти міст України вшанують пам’ять героїв, привернуть увагу до розслідувань розстрілів і покажуть представникам влади та ворогам, що Майдан для нас це визначна сторінка історії. 
Де: Майдан Незалежності (біля Стели).

ГРУПОВІ ЕКСКУРСІЇ

• Місцями Революції Гідності – середмістям Києва, тривалістю 30 хв. 
• Місцями Революції Гідності – середмістям Києва, тривалістю 2 години 30 хв.
• Експозиція «Назустріч свободі!» в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Розповідає про передумови та перебіг Революції Гідності. Записатися. 
• «М³: Майдан. Меморіал. Музей». Спіральна галерея всередині кубічного простору за допомогою ілюстрацій і текстів розповідає про українські революції останнього часу та про те, яким на цьому місці постане Музей Майдану.

Запис: +38 096 284 28 07; maidanmuseum@gmail.com.

Нагадаємо, Герої Майдану очима дітей: у столичній мерії відкрили виставку зворушливих малюнків.