У столичних кінотеатрах покажуть фільми з Берлінале

У столичних кінотеатрах покажуть фільми з Берлінале

20 лютого 2020 року стартує ювілейний 70-й Берлінський міжнародний кінофестиваль – одна з найголовніших кіноподій року. Тут, у столиці Німеччини, відбуваються гучні прем'єри, покази прогресивного кіно та екстравагантних фільмів. Поруч із цим українська столиця не відстає, адже з 21 по 23 лютого у Києві – у кінотеатрах «Ліра» та «Братислава» – пройде Берлінале вікенд, де зібрані одні з кращих фільмів минулорічного Берлінського кінофестивалю. 

ПРОГРАМА

МЕЛАНХОЛІЧКА 
Режисерка: Сюзанне Гайнріх.
Німеччина, 2019, 80 хв., комедія.

Дівчина блукає містом, шукаючи, де заночувати. Вона знайомиться з екзистенціалістом, для якого секс – це «просто ще один ринок». Її спроба написати книгу не виходить за рамки першого речення другого розділу, вона не знаходить собі місця між художніми галереями, студіями йоги і постільною білизною незнайомців. Замість того, щоб пристосуватися до реального життя, вона починає розглядати свою депресію як політичну проблему. 

БОГ ІСНУЄ, ЇЇ ІМ’Я – ПЕТРУНІЯ
Режисерка: Теона Струґар Мітевська.
Північна Македонія / Бельгія / Словенія / Франція / Хорватія, 2019, 100 хв., драма / комедія.

У Штипі містечку в Північній Македонії щороку в січні місцевий священик жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Добра доля і процвітання будуть тому, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники ошаленіли як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе погоріло, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати.

МОНОС
Режисер: Алехандро Ландес.
Колумбія / Аргентина / Нідерланди / Уругвай / Німеччина / Данія / Швеція, 2019, 102 хв., трилер / драма.

Патаґранде, Рембо, Лейді, Суека, Пітуфо, Лобо, Перро та Бум-Бум. Восьмеро безпритульних підлітків, кожен із позивним, створюють озброєне угрупування на віддаленій горі. Їх підсвідомо тягне до гедонізму та жорстокості. Посланець передає повідомлення від Організації: вони мають піклуватися про корову Шакірою та викрадену американку Доктору. Все руйнується, коли до угруповання приходить смерть. Тепер компанія змушена перебратися вглиб джунглів.
Фільм Алехандро Ландеса заворожує естетикою кадру та звуку, які діють неначе кінематографічний інфаркт. «Монос» – це новий голос у кіно, екстраординарний і шокуючий, від якого неможливо відвести погляд. 

Також глядачів чекає сюрприз у вигляді допрем'єрного показу короткометражного фільма-кліпа «Моніка» – першої відеороботи електронних імпресіоністів Ptakh_Jung.

АНТОЛОГІЯ МІСТ-ПРИВИДІВ
Режисер: Дені Коте.
Канада, 2019, 97 хв., драма / фентезі.

Звичний плин життя забутого богом канадського містечка порушує раптова смерть підлітка. Жителі міста явно не хочуть обговорювати подробиці автокатастрофи, проте скорбота близьких поступово поширюється навколо, позбавляючи сусідів звичного відчуття часу. Загадкові фігури виникають з туману і роблять дивні речі. Крізь мерехтливе плівкове зображення стають помітнішими історії з минулого.

РОЗКЛАД

Кінотеатр ЛІРА (вул. Вел. Житомирська, 40):
21 лютого о 19:30 – Монос + Моніка.
23 лютого о 13:00 – Бог існує, її ім'я – Петрунія.

Вартість квитків: 60 грн.

АРТ Братислава Культурний центр (вул. Олександра Архипенка, 5):

21 лютого о 19:30 – Меланхолічка.
22 лютого о 17:00 – Бог існує, її ім'я – Петрунія.
22 лютого о 19:00 – Монос.
23 лютого о 19:00 – Антологія міст-привидів.

Вартість квитків: 50 грн.