У Києві вшанують Героїв Небесної Сотні: зустрічі, концерти, вистави

У Києві вшанують Героїв Небесної Сотні: зустрічі, концерти, вистави

18-20 лютого ми вшановуємо подвиг Героїв Небесної Сотні та всіх борців, які віддали своє життя за незалежність України, відстоюючи права і свободи людини.

Національний музей Революції Гідності, разом із партнерами, а також інші культурні інститутції, підготували низку заходів до шостої річниці завершення Майдану. Зокрема, пам’ятний концерт, виставки, перегляд кіно, екскурсії, презентації відео та книжок, поминальні заходи.


ПРОГРАМА

18 ЛЮТОГО 

Запуск проєкту «Багатоголосся»

Відтепер експозиція виставкового простору М³, відкритого цієї осені, доповнена звуковим форматом. Переміщаючись уздовж інформаційних і графічних стендів по периметру кубічної споруди, відвідувач проходить крізь трансльовані з динаміків розповіді учасників Революції Гідності, відібрані з аудіоархівів Музею. 

Де: виставково-освітній простір «М³: Майдан. Меморіал. Музей», алея Героїв Небесної Сотні, 3-5 (верхній вихід метро «Хрещатик»).

19:00 – 21:00 Хода пам'яті та панахида за Небесною Сотнею і борцями за незалежність України

Панахида відбуватиметься в Михайлівському соборі з 19:00 до 19:45.

Хода пам’яті пройде середмістям Києва за маршрутом: площа Михайлівська – вулиця Трьохсвятительська – площа Європейська – вулиця Грушевського – провулок Кріпосний – вулиця Інститутська – алея Героїв Небесної Сотні. Триватиме з 20:00 до 21:00. Опісля відбудеться покладання квітів, запалення лампадок. 

19 ЛЮТОГО

19:00 – 21:00 «Слідами революції»: показ документального кіно від hromadske і передача відеоархіву Громадського ТБ у фондове зібрання Національного музею Революції Гідності. В архіві фільми та розширені спецрепортажі про Майдан.

Що лишається білою плямою в історії розстрілів 20 лютого? Стрічка з циклу розслідувань Анастастасії Станко й Ангеліни Карякіної «Слідами революції: 20 лютого. Злам». Цей епізод розбирає події найкривавішого дня в історії українських протестів. Як і чому після виснажливого протистояння та спроби штурму Майдану силовики почали відступ? Хто і чому стріляв із боку міліції та з боку протестувальників? Свідчення учасників та очевидців подій.

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.
Вхід вільний, реєстрація.

19:00 – Кіно про права людини: Зима у вогні

У фільмі показано українську Революцію гідності на київському Майдані Незалежності взимку 2013-2014 років, викликану насильницьким розгоном мирної демонстрації студентів загоном міліції спеціального призначення «Беркут», що призвело до повалення режиму президента Віктора Януковича. Євген Афінеєвський та його команда брали інтерв'ю у протестувальників, активістів, медичних працівників, митців та представників духовенства, представників церкви та навіть художників, які представляли різні покоління, соціальні прошарки, національності та релігії, включно з 12-річним волонтером. «Зима у вогні» документує боротьбу українських протестувальників, які стояли на своєму, незважаючи на кровопролиття, відчай та тяжкі умови.
Де:  Київська школа прав людини та демократії, вул. Басейна, 9-г, оф. 25 
Вхід вільний, реєстрація.

20 ЛЮТОГО

10:00 – 11:00  Хода Гідності

Де: маршрут Кріпосний провулок – вул. Грушевського – вул. Хрещатик -– алея Герої Небесної Сотні 

11:00 – 11:30 Панахида за Героями Небесної Сотні

Де: Екуменічний храм архістратига Михаїла й українських новомучеників на алеї Героїв Небесної Сотні, 6 (верхній вихід із метро «Хрещатик»).

11:00 – 12:00 Ангели пам‘яті-2020 – тиха акція на спомин про загиблих під час Революції Гідності.

Кураторка – Анжеліка Рудницька.

Де: алея Героїв Небесної Сотні.

12:00 – 13:00 Кураторська екскурсія виставковим проєктом «Століття незламних»
«Століття незламних» – це 40 історій і світлин відображають столітню боротьбу українців за державність. Вулична виставка демонструє особливості визвольного руху, унікальні риси спротиву, зокрема засоби, яких вимагала боротьба у різні часи. Автори експозиції проявили свіжий погляд на історію легіону УСС, добу УНР, Холодний Яр, УПА, повстанців у таборах ГУЛАГу, дисидентів, Революцію на граніті, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності та запрошують відвідувачів віднайти паралелі між подіями давнини та Євромайдану.

Де: Майдан Незалежності, довкола Стели.

14:00 – 18:00  Пам’ятна програма «Вдячні за свободу» 

Інсталяції з майданівських артефактів від Самооборона Майдану і Медична Служба Штабу Національного Спротиву, виставка світлин Юрія Білака «Майдан. Історія майбутнього».

14:00 – 14:30 – Неформальне спілкування.

14:30 – 15:00 – Вітальні слова.

15:00 – 15:30 – Презентація відео 10 історій із циклу «Характери Гідності» – про життя та вдачу загиблих майданівців. Розповідь авторки – Дарини Кульчицької.

15:30 – 17:45 – Концерт пам’яті за участі майданівських музикантів.

Учасники: TaRuta, Хорея Козацька, сестри Тельнюк, Ярема Шевчук, лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко, Леся Рой, Тарас Силенко, Михайло Хай, Зеник, Володимир Гонський, Рутенія, Руслана Лоцман, проєкт Лариси Руснак «Вітер зі сходу».
Де: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36.
Вхід вільний. Реєстрація.

18:00 – 19:00 Панахида за Небесною Сотнею та борцями за Україну
Запалення лампадок вздовж алеї Героїв Небесної Сотні, запалення Променів Гідності.
Де: Екуменічний храм архістратига Михаїла й українських новомучеників на алеї Героїв Небесної Сотні, 6.

18:30 Показ художнього фільму «Майдан»

Фільм знімався під час реальних подій в Криму і на барикадах Майдану. Після показу обговорення з режисером картини.

Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, синій зал.
Вхід вільний.

19:00 – 20:30 Вистава «Ми, Майдан» за п’єсою Надії Симчич

П’єса «Ми, Майдан» – переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» в Парижі. Надія Симчич описує події листопада 2013 – лютого 2014 років, ретельно відібравши в мережі Facebook свідчення студентів, журналістів, самооборонівців, медиків, священників, волонтерів, киян і приїжджих, чоловіків і жінок, літніх і юних. Їхні думки, слова, молитви, вірші, пісні, дії та мрії творять історію України.
Де: Київський Академічний Театр «Колесо».
Вартість квитків: 100 грн.

19:00 – 20:00 Театралізований концерт «Небесна Сотня з Нами»

У програмі – народні козацькі твори, історичні, патріотичні, чумацькі, ліричні пісні. Твори, що звучатимуть, відображають національно-патріотичний дух українського народу та покликані сьогоденням нашої держави, наповнені національним патріотизмом за свободу та гідність України.
Де: Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня» (м. Київ, вул. Івана Миколайчука, 3).
Вхід безкоштовний. Запис за телефонами: (044) 553-94-69, 550-13-79, 098-532-93-93.

19:00 Ларрі Нікель – Реквієм Миру. Київський симфонічний оркестр і хор

Концерт пам’яті Героїв Небесної сотні. «Реквієм миру» вшановує постраждалих мирних жителів цього світу, які потрапили під перехресний вогонь армій ворогуючих країн. Це – міжнародний заклик до прощення та примирення.
«Реквієм миру» сучасного канадського композитора Ларрі Нікеля створено для хору, солістів і камерного оркестру. Він складається із 16 частин (псалмів, літургійних текстів і поезій), де тексти 13-тьма різними мовами, включаючи арабську, іврит, перську (фарсі), голландську, німецьку, французьку, грецьку, латинську, китайську, російську, шведську, японську та англійську мови.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2,
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

19:00 Майдан. Боротьба триває

Близько двадцяти міст України вшанують пам’ять героїв, привернуть увагу до розслідувань розстрілів і покажуть представникам влади та ворогам, що Майдан для нас це визначна сторінка історії. 
Де: Майдан Незалежності (біля Стели).

21 ЛЮТОГО

18:00 – 19:30 Розмова «Невтрачене покоління: з Майдану на війну»

Українське «невтрачене покоління» – це молодь, яка вийшла в листопаді 2014 року на Майдан, щоби боротися за європейський вектор розвитку України. Молодь, чию свідомість та рішучість загартувала Революція Гідності. Молодь, яка з Майдану рушила на російсько-українську війну. Пішла добровільно, з метою захистити незалежність своєї країни від окупанта.
Що спонукало українську молодь вийти на Майдан, а згодом піти на війну? Яких змін зазнала їхня свідомість під час Революції Гідності та російсько-української війни? Як підготувати суспільство, щоб це покоління не стало «втраченим»? Як ця молодь знаходить своє місце в суспільстві після повернення?
Зустріч з учасниками Революції Гідності, які пішли добровольцями на російсько-українську війну.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.
Вхід вільний, реєстрація.

23 ЛЮТОГО

14:00 – 17:00 Яка ціна свободи? Небесна Сотня

Приєднуйся вшанувати пам'ять Героїв музикою Людини-Легенди, Піаніста Майдану. Його музика - історія, вир емоцій, подій, почуттів. Присвячуючи свої твори загиблим-підтримує ниточки пам’яті про них та назавжди затримує в серцях.
Де: Veteran Hub, вул. Юрія Іллєнка, 42.

ГРУПОВІ ЕКСКУРСІЇ

• Місцями Революції Гідності – середмістям Києва, тривалістю 30 хв. 
• Місцями Революції Гідності – середмістям Києва, тривалістю 2 години 30 хв.
• Експозиція «Назустріч свободі!» в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану. Розповідає про передумови та перебіг Революції Гідності. Записатися. 
• «М³: Майдан. Меморіал. Музей». Спіральна галерея всередині кубічного простору за допомогою ілюстрацій і текстів розповідає про українські революції останнього часу та про те, яким на цьому місці постане Музей Майдану.

Запис: +38 096 284 28 07; maidanmuseum@gmail.com.

Нагадаємо, Герої Майдану очима дітей: у столичній мерії відкрили виставку зворушливих малюнків.