Навігатор на 13-те лютого: куди піти у Києві

Навігатор на 13-те лютого: куди піти у Києві

Ми знаємо, як зробити ваш четвер незабутнім. Сьогодні на вас чекає знайомство з мистецькими проєктами номінантів на Шевченківську премію та з творчістю Олександра Ройтбурда, мандрівка з Котляревським та сучукрліт, презентація репортажів із Вірменії, лекція про історію театрально-концертних споруд Києва, лайфхаки подорожі до Ізраїлю та Палестини, сучасні балети, опера Верді, вистава про кохання, презентація фільму «Гола правда» та багато іншого. 

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Відкриття виставки «Погляд у часі»

Час неспинний, він плине, і з ним змінюється цей мінливий світ. Побачити його очима творчих особистостей різних поколінь, але пов’язаних міцними родинними узами, зможуть усі, хто завітає на виставку у МСМУ. На виставці буде представлено більш ніж 100 робіт українських митців – Сергія Єржиковського, Ніни Котек, Олега Єржиковського (батько, мати, сина), Бориса Приймака (тестя О. Єржиковського), Ігоря Чамати (двоюрідного брата  О. Єржиковського), В’ячеслава Снісаренка (зятя О. Єржиковського).

Коли: о 18:00.
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41.
Вхід вільний.

Виставка «Короткий список»: Братков, Глядєлов, Кадан

У Музеї кіно Довженко-Центру відкриється виставка «Короткий список», що представить мистецькі проєкти, які увійшли до третього туру голосування на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року.  
На найвищу державну нагороду у категорії «Візуальне мистецтво» цьогоріч номінуються проєкти: «Імперія снів» Сергія Браткова, «Карусель» Олександра Глядєлова та «(не)означені» Нікіти Кадана (Nikita Kadan). 

Коли: о 18:00.
Де: Музей кіно Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська.
Вхід вільний.

Олександр Ройтбурд. Життя на столі

На виставці в «Дукаті» представлено тринадцять натюрмортів, написаних художником за останній рік. Цього разу в фокусі його уваги опинилася площина круглого стола, де з’являються лаконічні натюрморти з особистих речей – неначе героїв театральних скетчів, що оповідають про життя на столі.

Коли: о 19:00.
Де: Дукат, вул. Володимирська, 5.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Котляревський і сучукрліт

Творчість Івана Котляревського дала початок новій українській літературі наприкінці 18 століття, коли Україну було перетворено на колонію Російської імперії і здавалося, кращі часи ніколи не настануть. Котляревський і Подерв'янський, Андрухович, Ірванець і Люко Дашвар – хто ще не лишився осторонь традиції батька українського Енея?
Візуальний лабіринт заповнять ілюстрації до «Енеїди» Анатолія Базилевича та колажі студентів Харківської академії дизайну. І звісно, протягом усього маршруту на вас чекатимуть сюрпризи й несподівані зустрічі.

Коли: о 17:00.
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9.
Вхід вільний.

Презентація книжки репортажів Ольги Карі «Рибка дядечка Завена»

«Рибка дядечка Завена» – це збірка дуже різних історій – добрих і світлих, темних і болісних, смішних і сумних, – які авторка почула та прожила у своїх неодноразових мандрах Вірменією. Крізь багаті на страви застілля, безмежну гостинність і засліплюючу красу природи проступають трагічні події минулого і сьогодення, історії, які мають щасливе завершення і такі, що його не мають. У цих репортажах ви зустрінете дуже різних героїв: когось полюбите, хтось вас здивує, над пригодами іншого сміятиметесь або плакатимете. Жодна історія, жоден репортаж не залишає байдужим, бо це не лише майстерна репортерська робота, це ще й тексти, просякнуті особливою любов’ю до Вірменії.

Коли: о 18:30.
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Лекція В. Лисенка «Історія театрально-концертних споруд Києва»

Здавна особливе місце в архітектурі займають видовищні споруди – театри, цирки, а з XX століття ще й кінотеатри. На зустрічі ви дізнаєтеся, коли вперше з'явилася необхідність у споруді постійного театрального приміщення, які подібні споруди в історії Києва та яке значення вони мають у мистецькому житті столиці.

Коли: о 18:30.
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного, просп. Перемоги, 50.
Вхід вільний.

Ізраїль і Палестина: до одного з центрів світової цивілізації

Мандрівник Андрій Сапунов розповість наскільки безпечно їздити по Палестині в стороні від туристичних стежок; як максимально дешево харчуватися в Ізраїлі – адже країна одна з найдорожчих у світі за цінами на їжу; чому приділити більше уваги – природі, пляжам, містах або культурі; що робити, якщо ви в сотнях кілометрів від аеропорту, а виліт у вас в суботу, коли не ходить громадський транспорт.

Коли: о 19:00.
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

Презентація фільму «Гола правда»

Восьмеро друзів приїжджають до Одеси на відкриття нового розважального клубу свого приятеля Андрія (Дмитро Ступка). У закладі багато кімнат, де можна пограти хоч у «мафію», хоч у «крокодила». Однак головна фішка клубу – «Детекторрум» із унікальним та надточним детектором брехні. Друзі вирішують дізнатися найбільш інтимні таємниці одне одного. Однак вони навіть не уявляють, наскільки небезпечною може виявитися ця гра.
На вас чекає welcome-drinks, розіграш призів, автограф- та фото-сесія з зірками фільму: Богданом Юсипчуком, Дмитром Ступкою, Ксенією Мішиною, Євгеном Ламахом, Ольгою Арутюнян.

Коли: початок презентації о 19:00, початок показу о 20:00.
Де: Wizoria, вул. Вербицького, 1, ТРЦ New Way.
Вартість квитків: 120 та 200 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Мій Орфей.Jean Cocteau. Прем'єра n`Era Dance Company

Дві виcтави на межі жанрів Фізичного театру та Contemporary dance від хореографа-постановника Владислава Детюченко.
«Мій Орфей. Жан Кокто» – вистава-присвята найепатажнішій особистості першої половини ХХ сторіччя, законодавцю стилю для всієї Європи, видатному французькому кінорежисеру, поету та художнику Жанові Кокто.
«ALPHA» – вистава торкається теми домінування у соціальній ієрархії. Чим відрізняються поняття «лідер» і «домінант»? Як проявляються гендерні аспекти лідерства? Чи є це всього лише тваринним інстинктом? 

Коли: о 19:00.
Де: Сцена 6, вул. Васильківська, 1.
Вартість квитків: 170 – 250 грн.

Бал-маскарад

Опера Джузеппе Верді. Спільний італійсько-український мистецький проєкт за підтримки Італійського інституту культури в Україні.
За що в світі цінують оперу «Бал-маскарад»? Як казав сам Верді, «за блиск і дух лицарства, які, ніби промінь у темряві, освітлюють трагічний сюжет». За що її любимо ми? За розкіш декорацій та потужне звукове полум’я її партитури.

Коли: о 19:00.
Де: Національна опера України імені Т. Г. Шевченка, Володимирська вулиця, 50.
Вартість квитків: 50 – 600 грн.

MIŁOŚĆ / ЛЮБОВ

Що таке любов? Якою вона буває? З чого складається? Чи кожен здатен її відчути? Любов до чоловіка, жінки, дітей, друзів, до себе, професії… Але, чи завжди любов – це щастя? А якщо твоя любов – недосяжний фантом? А якщо твоя любов просто не дає тобі жити? Ти хочеш, мусиш, кричати про свою любов, але насправді не можеш сказати про неї навіть пошепки…
Кожна історія у виставі «MIŁOŚĆ / Любов» – це мрія, втрата, сповідь, пошук, ілюзія, диво, надія, або ж публічна самотність, від якої не рятують навіть лайки в інстаграмі…

Коли: о 19:00.
Де: Золоті ворота, вул. Шовковична, 7-а.
Вартість квитків: 250 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Від Гріга до Шуберта

У програмі – Едвард Гріг «Сюїта з часів Хольберга», Ігор Щербаков «Концерт № 1 для фортепіано з оркестром», Альфред Шнітке «Концерт для фортепіано та струнного оркестра», Франц Шуберт «Квартет ре мінор «Дівчина і Смерть» (авторське перекладення для струнних). Виконує Національний камерний ансамбль «Київські солісти», соліст – народний артист України Йожеф Ермінь (фортепіано).

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 70 – 350 грн. 

«Листи Кохання»

Напередодні весни та свята всіх закоханих Капела ім. Л. Ревуцького запрошує на концерт «Листи Кохання»!  Цього разу колектив подарує Вам незрівнянні почуття любові та ніжності, щирості та пристрасті, натхнення та віри у найкраще. Ви поринете в історії життя авторів відомих пісень, почуєте ліризм, присвячений їхнім коханим.

Коли: о 19:00.
Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська, 45-а.
Вартість квитків: 150 та 200 грн.