Торговий центр чи музей: на Поштовій площі рятують артефакти

Торговий центр чи музей: на Поштовій площі рятують артефакти

Небезпека від естакади, тунелю та основної конструкції – такий вигляд має незавершене будівництво, яке знаходиться в аварійному стані.

На Поштовій площі необхідно врятувати старовинні артефакти, які випадково виявили ще в 2015 році. Про це говорили на засіданні комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики.

Депутати розглянули план заходів, пов`язаних з петицією-2017: «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі!».

Тривога на Поштовій площі: чому гинуть артефакти Київської Русі

– Представники столичної громади охороняють місце розкопок і вже другий рік проводять екскурсії. Там потрібно створити приміщення музею, а не музейний простір всередині торгівельного центру, як вважає влада. Ми будемо домагатись виконання рішення Київради щодо розірвання інвестиційного договору про будування торгового центру, яке було прийнято на сесії ще в листопаді 2018 року. Бездіяльність може привести до трагедії, розповіла голова організації «Громадський рух Почайна» Аннабелла Моріна.

Раніше заступник глави КМДА Валентин Мондриївський повідомляв, що потрібно укріплювати підземну частину Поштової площі, зберігаючи при цьому доступи для археологів.