Гімназію "Київська Русь" не закриватимуть

Гімназію "Київська Русь" не закриватимуть

Навчальний процес у гімназії «Київська Русь» обмежено з 22 вересня 2015 року. Відповідне рішення прийнято Постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, враховуючи результати лабораторних досліджень проб повітря, здійснених Державною установою «Київський міський лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Наразі прийнято рішення ізолювати приміщення, в яких за результатами досліджень виявлено підвищений рівень шкідливих речовин. 

У вівторок, 22 вересня до редакції "Вечірки" зателефонувала жінка, дитина якої вчиться в гімназії та попросила журналістів відвідати батьківські збори. Жінка стверджувала, що справа не в знайдених шкідливих речовинах, а в рейдерському захваті державної гімназії, приватним ліцеєм "Інтелект". Адже він розташовується також в цьому приміщенні.  

На батьківські збори батьки та діти прийшли з плакатами проти закриття рідної школи.

Юлія Багаліка, директор закладу розповідає:

Заняття призупинено на три дні. Протягом цих днів в гімназії працює саноепідемстанція, робить забори. Забори будуть проведені в двох незалежних організаціях - "Науковому центрі превентивної токсикології, харчової і хімічної безпеки ім. Мєдвєдя" та в "Інституті гігієни та медичної екології ім Марзєєва АМН України". Результати ми отримаємо або в п`ятницю, або в суботу зранку. Якщо знайдуться навчальні кабінети , які можна буде використовувати з точки зору  СЕС, то саме вони будуть використовуватись. Про закриття школи мова не йде. Тим паче батьки категорично проти закриття гімназії.Організувати навчальний процес в інших закладах дуже важко, адже в гімназії навчається більше тисячі дітей.

Юлія Олександрівна погоджується, що в школі відчувається хімічний запах, що проблема існує. 

- Батьки занепокоєні запахом, в якому я вважаю, винний новий лінолеум.  Але парадокс в тому, що ми існуємо вже три роки. Всі ці три роки ми проходили різні перевірки, і жодних зауважень до нас не було. Тому зараз ми спільно будемо намагатись прийти до якогось консенсусу, - додала пані Юлія.

Стосунки з ліцеєм "Інтелект" директор відмовилась обговорювати.