З Конго до України за можливостями

З Конго до України за можливостями

Починаючи з 2010 року за кордон переїхало близько 4 млн українців. І якщо наші співвітчизники мріють про безтурботне життя у Німеччині, Польщі чи Австрії, то є люди, для яких Україна – країна можливостей.

УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців) працює в Україні з 1994 року, захищаючи права біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. За інформацією Агентства, найчастіше до нашої країни у пошуках прихистку приїздять з Афганістану, Сирії та деяких країн Африки.

Я зустрічаюсь із 25-річним співаком Армандо Балакостою, біженцем з Демократичної Республіки Конго, щоб дізнатись, яким є його життя в Україні.

Країна можливостей

Переїхав Армандо до України 7 років тому. Навчався в Одесі на французького філолога. Однак за фахом не працює, на життя заробляє музикою, яку вивчав ще в Африці. В Україну приїхав, бо знайомий батьків тут вчився і дуже добре відгукувався про нашу країну. Проте спочатку було важко – давалося взнаки незнання і української, і російської мови. Рідна мова співака – французька, офіційна мова у Демократичній Республіці Конго.

Армандо виступає на фестивалях та у клубах, гастролює по Україні. Він не лише виходить на сцену, а й співає та пише музику – ритм-н-блюз, реп.

Цікавлюся, чи легко було в Україні стати популярним.

- Головне – знайти улюблену справу та бути на своєму місці, – відповідає Армандо.

Хлопець зміг зробити екзотичну зовнішність своєю родзинкою та створити стиль украфро (мікс стилів музики українського, африканського та російського).

Про гастрономічні вподобання

Запитую мого співрозмовника про улюблені страви.

- Дуже люблю український борщ зі сметаною. А от за манкою сумую. У вас таку не роблять. У нас варять крупу не на молоці, а на воді, як гарнір, та подають з рибою чи квасолею. Улюблену страву їм в африканському ресторані у Києві.

Про життєві труднощі

Чи складно звикнути вихідцю з Африки до майже європейської України, запитую співака.

- Найскладніше було звикнути до холодних зим. На моїй батьківщині температура нижче +20 не опускається. Снігу не буває, – розповідає Армандо.

Про наречену

У планах Армандо – залишитись в Україні. Тому цікавлюсь, наречену обиратиме з Африки чи слов’янку.

- Для мене головне – навіть не краса, а щоб вона була такою, що розуміє мене. Хочу, щоб мене поважала, мою родину, адже в нас дуже різні культури, – розмірковує Армандо.

Як бачимо, навіть в такій, як Україна – не надто успішній країні за європейськими мірками, – можна заробляти улюбленою справою.