Столичний Книжковий Арсенал повідомив про рекорд

Столичний Книжковий Арсенал повідомив про рекорд

217 видавництв, організацій та культурних інституцій і 69 ілюстраторів заявили про бажання взяти участь у виставці-ярмарку. До програми надійшло 584 пропозиції, у тому числі від незалежних заявників з-за кордону - це рекордна кількість заявок на участь.

- Ми вивчимо кожну з 584 пропозицій до програми і відберемо ті, які разом із кураторськими та спеціальними проєктами складуть велику програму десятого Книжкового Арсеналу. Для нас кількість заявок — це не просто цифри, за ними ми бачимо конкретних людей, їхню небайдужість та любов до своєї справи, до книжок. Вдячні всім, хто подавав заявки, дотримуючись Умов участі і кількісно, і якісно, - зазначила Юлія Козловець, координаторка Книжкового Арсеналу.

Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбудеться 20–24 травня 2020 року. оптимісти скептики — оголошена фокусна тема цьогорічного фестивалю, її куратором обрано літературознавця Ростислава Семківа. 

Х Книжковий Арсенал складатиметься з таких програм:

— Письменницька програма, куратор Сергій Жадан
— Програма із професійного розвитку, кураторка Оксана Хмельовська
— Українська програма, координаторка Таня Родіонова
— Міжнародна програма, кураторка Оксана Щур
— Дитяча програма, кураторка Юлія Козловець
— Програма з книжкового дизайну, кураторка Ольга Жук
— Музична програма, кураторка Любов Морозова
— Спеціальна програма Ірини Славінської
— Мистецькі проєкти, координаторка Соломія Савчук

Інші складові фестивалю:

— Конкурс «Найкращий книжковий дизайн»
— Спеціальні програми та проєкти з філософії, фантастики, науково-популярної та музейної книги, графічної прози, кулінарних книг

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбувається щороку з 2011. Це грандіозна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.
Місія Книжкового Арсеналу — створювати такі взаємодії, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.

У березні 2019 року Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визнано найкращим літературним фестивалем року на Лондонському книжковому ярмарку. 

Фото Володимира Шуваєва