Столичним вчителям та медсестрам місто виплатить надбавки

Столичним вчителям та медсестрам місто виплатить надбавки

Столична влада продовжить виплачувати надбавки медикам та освітянам. На них у міському бюджеті передбачено загалом понад 1,6 млрд грн.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час відкриття сесії Київради.

Він зауважив, що столична влада збереже програму місцевих стимулів для вчителів та медичних працівників. Незважаючи на те, що з 1 квітня медичні заклади переходять на нову модель фінансування – з Державного бюджету, місто продовжить виплачувати стимулюючі надбавки для лікарів та медсестер.

Окрім платні, яку вони отримуватимуть за надану послугу з Держбюджету від Національної служби здоров’я, отримуватимуть і доплату з місцевого бюджету.

– Йдеться про лікарів та медсестер вторинного та третинного рівня. Ми готуємо зміни до Міської цільової програми «Здоров’я киян» та здійснюємо розрахунки для максимального збільшення доплат, – додав мер Києва.

Щодо надбавок вчителям, вони також отримуватимуть доплати з міського бюджету за рахунок програми місцевих стимулів.

– Загалом надбавки для працівників освіти в Києві сумарно більші, ніж фінансування з Державного бюджету. І найвищі порівняно з іншими містами України. Ми цю тенденцію збережемо, – наголосив Віталій Кличко.

На надбавки для освітян бюджетом столиці на 2020 рік передбачено 1 млрд 215 млн гривень. Для медичних працівників – майже 468 мільйонів.

– Планів на 2020 рік щодо перетворень і важливих змін у столиці в міської влади багато. І ми повинні ефективно працювати, щоб ухвалювати необхідні для цього рішення. Сьогодні, зокрема, маємо, розглянути та ухвалити зміни до програми «Освіта». Освітня та медична галузі – це галузі, на які столиця виділяє найбільше коштів з міського бюджету. І ці сфери залишаються для нас у пріоритеті, – підкреслив Віталій Кличко.

Як повідомляє пресслужба КМДА, мер столиці підкреслив, що цього року Київ продовжить втілювати і важливі інфраструктурні проєкти. Це і добудова Подільсько-Воскресенського мостового переходу, і завершення робіт на Шулявському шляхопроводі, і будівництво розв’язки на вулиці Богатирській та з’єднання її з Великою Кільцевою. Продовження будівництва двох станцій метро на Виноградар. Триватиме також ремонт столичних доріг, оновлення тепломагістралей, будівництво садочків і шкіл.