Американська художниця лікує мистецтвом у Києві

Американська художниця лікує мистецтвом у Києві

На першому поверсі Музею історії Києва триває виставка «Метемпсихоз» (перевтілення душі) художниці американського походження Олі Рондяк. 

Оля Рондяк народилась у штаті Огайо 1966 року. Мистецтвознавець, бакалавр психології та педагогіки, магістр клінічної психології та консультування спільнот. Працювала психотерапевтом, дизайнером одягу. У час Помаранчевої революції почала малювати.


– Це стало моєю розрядкою, вираженням почуттів. Як художниця, роздивляюсь у підсвідомості внутрішні почуття тих, кого малюю. Малюю, поки не викристалізується особистість, і через поєднання колажу, монтажу та малярства налаштовую зв’язок зі своїм внутрішнім світом і тоді дозволяю цим образам побачити світ, говорить Оля Рондяк. 


Із 2013 року створює жіночі портрети. Має їх за метафору України. Цифри на портретах нагадують про номери ув'язнених. Як говорить художниця, вони говорять про тему свободи – не лише фізичної. Також вона робить колажі та скульптури-мотанки.

– Мотанка не лише оберігає Україну, а й об’єднує українців для зцілення від ран минулого. Тому я створила мотанки з гіпсу – матеріалу, який застосовують для зцілення зламаних кісток, – пояснює вона. – Для мене мистецтво є особистою терапією. Також воно дає змогу іншим відчути, що хтось інший пережив такі ж травми і болі, позбавитися їх. Мистецтво об'єднує людей, бо всі мають предків, історію та хочуть кращого майбутнього. 

Її роботи називають фольклором і попартом. Виставлялась у містах Америки, Римі, Парижі, Лондоні, Берліні, Мюнхені, Львові, Каневі, Києві.

Познайомилися з Олею у 2017-му році, зробили виставку в музеї Гончара «Ідентичність». Її роботи поєднують минуле і теперішнє, вони про нашу культурну спадщину і про актуальні події в Україні, – зазначає гендиректор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. – Її бабуся сиділа в трудових таборах в Мордовії, зробила мотанку з тюремного одягу. І це надихнуло Ольгу. Її мистецтво зберігає історичну пам'ять в сучасній модерновій формі. Художниця говорить про складні речі по-сучасному, її твори, розповідаючи травматичну історію, зцілюють душі. Маємо кілька робіт в своїй колекції. У майбутньому Музеї Майдану вони доповнюватимуть документальні історії, відео, світлини, розповідаючи про трагічні сторінки історії через мистецтво. 

«Метемпсихоз». Мистецький проєкт Олі Рондяк.
Коли:
до 6 лютого.
Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7.
Вартість квитка: 30 гривень, пільговий – 20 гривень.