Пристрасті навколо посад і землі: хто заблокував Київраду

Пристрасті навколо посад і землі: хто заблокував Київраду

Шостого лютого депутати вперше зібрались у сесійній залі Київради (після півторамісячної перерви). Проте заплановані 450 питань «зарубали» через політичні розбірки…

Незважаючи на морозний ранок, на головній вулиці Києва погода виявилася доволі спекотною.

Ще за пів години до початку депутатської сесії під стінами КМДА «прописався» багатолюдний натовп.

Новоспечені «протестанти» вимагали відставки новопризначеного глави департаменту транспортної інфраструктури Валентина Осипова.

Планів багато, амбіцій – ще більше

У кулуарах сесійної зали теж блукали невдоволені кияни. Один із них «красувався» з плакатом проти «земельного» питання, яке запланували на сесії.

Ніби передчуваючи політизацію засідання, столичний мер нагадав про пріоритетні питання для міста.

– Планів на 2020 рік щодо перетворень і важливих змін в столиці у міської влади – багато. І ми повинні ефективно працювати, щоб ухвалювати необхідні для цього рішення. Сьогодні, зокрема, маємо, розглянути та ухвалити зміни до програми «Освіта». Освітня та медична галузі – це галузі, на які столиця виділяє найбільше коштів з міського бюджету. І ці сфери залишаються для нас – у пріоритеті, – сказав Віталій Кличко.

За словами київського голови, столична влада виплачуватиме надбавки освітянам і медикам: для них у міському бюджеті передбачені значні кошти майже 1,7 млрд грн.

У своєму виступі мер також згадав про важливі інфраструктурні проєкти: добудова Подільсько-Воскресенського мостового переходу, будівництво розв'язки на Богатирській, завершення робіт на Шулявському шляхопроводі та продовження будівництва двох станцій метро на Виноградар.

Проте, як показали подальші події, розгляд міських питань і завдань довелося відкласти через політичні амбіції та пристрасті у сесійній залі.

Демарш екс-«Самопомочі»

Як засвідчили результати голосувань, у сесійній залі знаходилась переважна кількість депутатів (94 із 120).

Не пройшло й години, як замість конструктивної співпраці (до якої закликав мер Києва) у сесійній залі завирували політичні пристрасті.

«Політрозбірки» виникли після того, як депутат Сергій Гусовський запропонував зняти з порядку денного питання про зміни у складі комісій. Ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

Коли на табло висвітилось лише 28 «кнопок», трибуну заблокували обурені члени колишньої «Самопомочі» (нині «Київської команди»).

У кулуарах депутат Ігор Мірошниченко пояснив «Вечірньому Києву», що причина блокування боротьба за перерозподіл керівних посад у постійних комісіях Київради.

Як з'ясувалося, ще 29 січня профільна комісія (з питань місцевого самоврядування) підготувала проєкт рішення, з яким не погодилася «Київська команда». Сам Гусовський не був на засіданні профільної комісії та не надавав своїх пропозицій щодо ротації в комісіях.

На погоджувальній раді, яку скликав секретар Київради Володимир Прокопів, депутатам так і не вдалося дійти згоди і розблокувати сесійну роботу.

Ситуація ускладнилася через те, що частина столичних депутатів покинула сесію й приєдналася до «антиземельних» протестів, організованих під стінами Верховної Ради.

Зважаючи на безуспішні переговори в залі, Прокопів був змушений оголосити перерву й відкласти засідання до «кращих часів».