У центрі Києва аграрії вимагають зустрічі з Президентом

У центрі Києва аграрії вимагають зустрічі з Президентом

Вже сьогодні депутати можуть проголосувати за законопроєкт № 2078-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Це чи не найсуперечливіший законопроєкт, який розглядався депутатами за останній час.

Від нього залежить доля не лише аграріїв, а й селян. У листопаді вже відбулось голосування за цей законопроєкт. У нього було внесено понад 4 тисячі поправок. Сьогодні ж депутати мають розглянути проєкт закону в другому читанні.

У центрі Києва багатолюдно – на Банковій аграрії вимагали зустрічі з Президентом. Активісти тримали транспаранти з написами «Вимагаємо зустрічі з Президентом» та «Вимагаємо діалогу». Проте зустрічі не вийшло, і активісти передали звернення з вимогами до Офісу Президента та покрокували до Верховної Ради України. Організатор акції – ГО «Всеукраїнська Аграрна Рада». Голова ГО «Всеукраїнська Аграрна Рада» Андрій Дикун зазначає, що вони підтримують ринок землі. Проте мають ряд ключових вимог.

Вимоги аграріїв:

- Поетапність у земельній реформі. На першому етапі право купувати землю мають отримати лише фізичні особи – громадяни України з обмеженням до 500 га.

- Створення фінансових інструментів, необхідних для купівлі землі малим та середнім аграріям.

Активісти зазначають, що ніде в Європі немає дикого ринку землі. Спочатку треба створити план розвитку сільського господарства та зменшити розмір землі, що продається в одні руки.