Скорботна хода в пам'ять жертв Бабиного Яру

 Скорботна хода в пам'ять жертв Бабиного Яру

Сьогодні, 22 вересня, в українській столиці пройшла скорботна хода та мітинг, присвячені сімдесят четвертій річниці трагедії в Бабиному Ярі. Під час окупації він став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного єврейського населення (майже 34 тисяч чоловік).

Виступи почесних гостей
Виступи почесних гостей
Національна гвардія захищає порядок
Національна гвардія захищає порядок
Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські
Посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські
Хвилина мовчання за загиблими
Хвилина мовчання за загиблими
... Аби пам'ятали
... Аби пам'ятали
Скорботна хода
Скорботна хода

Хода почалася о десятій ранку і пройшла «Дорогою смерті» від Пам'ятного знака біля Мотозаводу до пам'ятника семисвічнику Менорі, де і відбувся мітинг. Там виступили з промовами посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські, посол Німеччини Крістоф Вайль, перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, співпрезидент Асоціації єврейських організацій і общин України Йосип Зисіс та інші почесні гості. Посол Еліав Бєлоцерковські зауважив, що минулий рік був складним і для України, і для Ізраїлю, адже обом країнам довелося стикнутися з випробуваннями, відстоювати свої базові цінності та забезпечувати безпекугромадян.

За останні півроку в Україні сталося шість актів вандалізму проти релігійних пам’яток, тому цій темі приділили особливу увагу. Єврейські громадські організації України підготували звернення до Президента України та уряду щодо протидії руйнувань єврейських святинь:

- Останній акт жорстокого вандалізму на місці вбивства десятків тисяч євреїв у Бабиному Ярі – це не тільки публічна образа честі та гідності єврейського народу, але й приниження для всієї країни та її влади, бездіяльність якої стала причиною актів наруги в Києві та інших областях України. Ми вимагаємо негайних та ефективних дій з метою запобігання актам вандалізму в майбутньому та посилення кримінальної відповідальності за вандалізм. Ми закликаємо Президента України, Верховну Раду, Голову Київської державної адміністрації, правоохоронні органи та громадські організації приділити особливу увагу проблемі охорони пам’яті наших безневинно вбитих братів і сестер.

Наступного року, на 75-річчя трагічних подій, плануються заходи міжнародного масштабу, тож представники єврейської громади очікують створення меморіального парку у Бабиному Яру.

Ми не відповідальні за те, що тоді сталося, – пояснив співпрезидент Асоціації єврейських організацій і общин Йосип Зисіс. – Але відповідальні за збереження пам’яті про людей, які не дожили свій вік, і за те, щоб всі місця масових поховань були приведені у належний стан.

Заступник міністра культури України Ігор Ліховий висловив підтримку цього проекту:

—Історико-культурний заповідник «Бабин Яр» до 75-ліття трагедії має набути сучасних форм із цілодобовою охороною. Ми маємо організовано протистояти провокаціям у розпаленні конфліктів між людьми.

На мітингу вшанували загиблих хвилиною мовчання та прочитанням єврейської поминальної молитви «Ель мале рахамім» («Боже милосердний»).

Задля охорони та запобігання провокацій на мітингу були присутні міліція та Національна гвардія України.