У мерії напрацювали зміни до Положення про Громадський бюджет

У мерії напрацювали зміни до Положення про Громадський бюджет

Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала проєкт рішення щодо внесення змін до Положення про Громадський бюджет.

Громадський бюджет у столиці набуває все більшої популярності та масштабності. Вже більше року міська влада відкрито працює над удосконаленням положення та параметрів проєкту.

 Ми запланували на Громадський бюджет 2021 року 170 мільйонів гривень. Це найбільша сума за все існування проєкту! А починали ми з лише 50 мільйонів гривень у 2017 році, – підкреслив голова комісії Андрій Странніков

За його словами, передбачено розділення проєктів на малі та великі. Вартість малих ініціатив – від 100 до 999 тисяч гривень. Великих – від 1 до 3 мільйонів гривень. Рейтингування ж буде окремо для великих і малих проєктів.

Проєкти ГБ відтепер мають бути загальнодоступними та безкоштовними. Лідер команди зможе подати не більше 5 ініціатив. Одна людина, як і раніше, зможе проголосувати за 5 кращих пропозицій. Однак вже за рік пропонується обирати уже 10 проєктів різних галузей. У мерії переконані, це дозволить гармонійно розвивати місто.

Також удосконалено процедуру експертизи та допуску проєктів до голосування. Відповідальні за експертизу мають спілкуватися з командою та разом допрацювати проєкт за 30 днів.

Для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами чи членами команд проєктів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету.

Проєкт рішення мають винести на найближче пленарне засідання Київради.