У Києві менше їдять шаурму і менше хворіють

У Києві менше їдять шаурму і менше хворіють

У Києві почали менше споживати вуличної шаурми – найбільшого розповсюджувача кишкових інфекцій та сальмонельозу.

Саме через ці вироби у 2018 році зареєстрована велика кількість випадків захворювань. Про це заявив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві Олег Рубан на Колегії КМДА.

Протягом 2019 року в столиці знизилась кількість спалахів інфекційних захворювань. Переважна кількість захворювань на гострі кишкові інфекції та сальмонельоз, зареєстрованих у 2018-2019 роках, пов’язані із вживанням шаурми, придбаної в малих архітектурних формах, –розповів Олег Рубан.

Крім того, Олег Рубан повідомив, що разом із підрозділами КМДА, у 2019 році не допустили до споживача небезпечні товари на суму понад 6 млн грн. З них харчових продуктів на майже 6 млн грн, а нехарчових товарів (дитячих іграшок, мийних засобів тощо) – на 104 тис. грн.

–  Санітарно-епідемічна ситуація була стабільною протягом минулого року. Зареєстровано лише 6 спалахів інфекційних захворювань серед населення, поширення яких не допустили, –сказав Рубан. Так само зменшились випадки інфекційних захворювань, спільних для людей і тварин (зареєстровано тільки 2 випадки сказу серед тварин). За постачанням продуктів у дитячі заклади створили новий суворий нагляд.