На Бессарабці у Києві проведуть складний експеримент над автомобілістами

На Бессарабці у Києві проведуть складний експеримент над автомобілістами

У столиці в районі Бессарабського ринку стартує пілотний проєкт із впорядкування парковки. Він триватиме 60 днів.

Тут встановлять систему, яка зчитуватиме номери машин на паркувальних майданчиках. Далі через додаток чи автоматично система буде зчитувати оплату. Також камера буде фіксувати порушників та тих, хто не заплатив за паркування, і буде надсилати їм штрафи, попередньо все фіксуючи технічними засобами всі порушення.

– За підсумками буде зроблено фінальний звіт та розроблена подальша карта встановлення і впровадження системи у всьому центрі Києва (на першому етапі), – розповів представник ізраїльської компанії LAMED Тимур Герасимов.

– Справа в тому, що Департаменти транспортної інфраструктури та інформаційно-комунікаційних технологій КМДА підписали меморандум з представниками американської компанії MPS у Східній Європі – ізраїльською компанією LAMED про старт пілотного проєкту із впровадження автоматизованої системи організації паркувального простору в місті Київ, – пояснив радник мера Києва Максим Бахматов.

Що саме запропонували Києву іноземні партнери: автоматизовану систему паркування з функціоналом системи безпечного міста. Система сама автоматично:

  • рекомендує локації паркування;
  • отримує плату за паркування;
  • повідомляє про порушення;
  • мінімізує випадки порушення паркування;
  • 24/7 контролює паркувальний простір.

Проведення дослідження для впровадження та налаштування системи за проєктом ізраїльської компаній буде безкоштовним для столиці

– Це дуже важлива подія для міста, тому що модель та концепція співробітництва повністю інвестиційна зі сторони міжнародних партнерів. Партнери будуть встановлювати всю систему повністю за свій рахунок. Модель полягатиме в тому, що компанія та КМДА ділитимуть прибуток від роботи даної системи. Зі сторони міста нуль інвестицій, лише прибуток, – підкреслив Максим Бахматов.

Як повідомляє пресслужба КМДА, компанія Afcon Holdings Group є розробником системи автоматизації управління парковками. Компанія впровадила технології розпізнавання номерного знаку та автоматичної оплати стоянки. Найбільш відомі продукти компанії – система TIBA Parking, а також більш ніж 30 світових зареєстрованих патентів у сфері систем відеонагляду, паркування та «розумного» міста.

Автоматизовану систему паркування компанії використовують у більш ніж 50 містах Ізраїлю та США.