У Києві презентують роман про війну очима собаки

У Києві презентують роман про війну очима собаки

Сьогодні відбудеться перша у столиці презентація роману Віталія Запеки «Цуцик» – унікального в сучасній літературі твору, який зображає російсько-українську війну очима звичайного песика. Твір тільки нещодавно з'явився у мистецькому просторі, а вже його перший наклад розійшовся і видрукувано другий.

Роман «Цуцик», який автор означив як «антивоєнний», вже зібрав чимало позитивних відгуків та рецензій.

Автор Віталій Запека – ветеран-доброволець і ЗСУ, прозаїк, драматург, блогер, громадський діяч. 29 лютого у Дніпровський академічний театр драми та комедії відбулася аншлагова прем'єра вистави «Пригоди НЕбравого вояка Шрамка» за творами Віталія. 

Роман про події на Сході України, але за жанром його визначено як антивоєнний, тому що в основі – люди, людяність, радість життя та біль втрат очима собачати, що з’явилося на світ під час війни, росте та пізнає світ з усіма його небезпеками та принадами, –  пише в рецензії Ірина Скасків. – Читаєш – і переживаєш за цуценя, що втрачає спочатку маму, а потім людську сім’ю, співчуваєш, з кумедних моментів смієшся, а моментами не стримуєш сльозу, бо є й трагічні сторінки. Автор три роки був на українсько-російській війні (добровольцем у складі батальйону спецпризначення «Полтава»), тому твір не тільки до болю  зворушливий, а й правдиво описує життя військових на позиції, поведінку, думки, долі багатьох. Жорстока війна показує через відчуття та сприйняття песика світлих людей, що трапляються йому на  шляху, Друзів, яких він самовіддано захищає, та Чужинців, що приносять горе.  


Коли: 5 лютого о 18:00.
Де: Українська книгарня «Смолоскип», вул. Межигірська, 21.
Вхід вільний.