Дивовижні картини про життя Тибету вперше покажуть киянам

Дивовижні картини про життя Тибету вперше покажуть киянам

Протягом двох тижнів у Київській картинній галереї триватиме персональна виставка всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету».

Головна тема української виставки митця – Тибет, з його захоплюючими пейзажами, фантастичними монастирями, високими горами, древніми загубленими містами, його давньою культурою та самобутніми мешканцями. Більшість робіт ілюструють буденне життя мешканців Тибету: ченців, паломників, простих трудівників.


Хань Юйчень завжди захоплювався Тибетом. За останні десять років художник неодноразово перетинав гірську місцевість та долини у підніжжя найвищих гір світу, зупиняючись у тібетських родинах та відвідуючи пасовища. Таке близьке знайомство проявляється на полотнах художника. Митець називає цей сніжний та містичний регіон втіленням царства «чистоти».

– Тибетці – скромні та чіпкі люди, їхні очі сповнені доброти… Краса Тибету полягає у його людях, які живуть щасливо ти мирно, але інтенсивно та пристрасно. Їхнє щастя рухає мною, тому я намагаюся приносити радість іншим людям, – говорить Хань Юйчень.


Майстерне володіння формальними та технічними засобами дозволяє художнику відобразити силу світла, яскравість фарб та атмосферну пишність висот, а також з потужним реалізмом задокументувати буденне життя в природних умовах із збереженням кочових, пастирських, чернечих та соціальних традицій регіону. Результатом є багате зібрання індивідуальних та групових портретів, які з яскравими та дуже природними акцентами говорять нам про екзистенційну та духовну долю людей «даху світу», про дивовижну стійкість до екстремальних кліматичних умов, але, перш за все, про їхню духовну силу, про містичні схильності та колективну душу, пронизану яскравістю неба та чистотою землі і повітря. На цих полотнах  Тибет народів великих етнічних груп, у центрі яких завжди лежить глибока буддійська релігійність.

ПРО АВТОРА


Хань Юйчень  китайський художник, каліграф, фотограф, заслужений професор і засновник музею європейського живопису 19-го століття в місті Ханьдань (Хебей, Китай). Роботи цього знаного у світі художника входять до державних і приватних колекцій в усіх куточках світу: від Національного музею Китаю в Пекіні до колекції колишнього президента Франції Ніколя Саркозі. 

Хань Юйчень також працює у напрямку традиційного китайського живопису на папері та каліграфії, використовуючи стародавні техніки. Митець професійно оволодів західним мистецтвом олійного живопису, зображуючи своїх товаришів по роботі у найбільш важкий та трагічний період власного життя. Визначний талант не дозволив Ханю Юйченю відмовитися від мистецтва у складні часи для своєї родини, яку було репресовано владою в роки «культурної революції». Художник був змушений тяжко працювати в молоді роки він став успішним підприємцем, що дозволило йому пізніше присвятити себе мистецтву. Свій талант Хань Юйчень активно розвивав з часів свого першого візиту до студії відомого художника Чжана Веньсіна у Пекіні. 


Мистецтво Тибету
Коли:
з 6 по 16 лютого, 10:00 – 18:00 (каса до 17:00), понеділок та четвер – вихідні.
Де: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9.
Вартість квитка: 99 грн.