Біля Києва продовжать ремонт найбільш завантаженої траси

Біля Києва продовжать ремонт найбільш завантаженої траси

Укравтодор заявив про продовження у 2020 році капітального ремонту траси Київ – Одеса в Київській області. Ремонтуватимуть ділянку довжиною 41 км: від з’їзду до Білої Церкви до смт. Ставище. Роботи виконає турецька компанія «Онур», яка виграла тендер.

Укравтодор також відзвітував, що минулого року завершено капітальний ремонт ділянки у Васильківському районі. Дорожники полагодили проїзну частину, 2 шляхопроводи, встановили дорожні знаки, бортовий камінь, нанесли сучасну горизонтальну розмітку. Зокрема, завершили облаштувальні роботи з планування й укріплення узбіч, встановили металеве бар’єрне огородження.

Поточний середній ремонт виконувався у квітні 2019 року й на окремій ділянці у Ставищенському районі. На даний час завершено основний комплекс робіт з влаштування дорожнього одягу, встановлено бортовий камінь, бар’єрне огородження, дорожні знаки, укріплено узбіччя влаштовано опори зовнішнього освітлення та нанесено сучасну горизонтальну розмітку. Облаштувальні роботи на даній ділянці будуть продовжені й цього року.

Укравтодор називає Одеську трасу найважливішою в Україні, адже вона є складовою програми «Панєвропейські коридори», яку фінансують міжнародні банки, і має протяжність 520 км включаючи під’їзди до населених пунктів та розв’язки, є частиною міжнародного транспортного коридору Е95 Гельсінкі – Київ – Одеса - Димитровград – Алексанруполіс і проходить через Київську, Черкаську, Кіровоградську, Миколаївську та Одеську області.

Траса побудована у 50 – 60-х роках минулого століття та всього двічі зазнала реконструкції – у 1977 та на окремих ділянках (км 87 – 143) у період з 1990 – 1998 рр. Загальна протяжність дороги М-05 у Київській області становить 146 км з інтенсивністю руху від 10 000 -– 48 500 автомобілів на добу.