Київ відправить 70 тонн батарейок на утилізацію

Київ відправить 70 тонн батарейок на утилізацію

Вперше в Україні великий обсяг зібраних батарейок направлять на безпечну утилізацію.

КП «Київкомунсервіс» підписало угоду з товариством «Екологічні інвестиції» на подальшу утилізацію 70 тонн батарейок. Уже в квітні перша партія батарейок поїде у Румунію на завод GreenWEEE. Завод має майже 9-річний досвід переробки акумуляторів. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

– Дуже важливо, що ці 70 тонн не поїдуть на полігони і не забруднюватимуть навколишнє середовище. Адже екологи стверджують, що одна батарейка здатна забруднити до 20 кубометрів ґрунту та до 400 літрів води. Нам приємно, що нас підтримали представники ініціативи «Батарейки, здавайтесь!», які також паралельно відправляють зібрані ними батарейки на завод в Румунію, – пояснив заступник голови КМДА.

Влада столиці закликала киян і надалі активно користуватися контейнерами для небезпечних відходів, де можна залишити батарейки, люмінесцентні лампи та термометри. Потрібно повідомляти на сторінку в Фейсбук або за телефонами на сайті http://kks.kiev.ua, якщо раптом буде виявлено пошкоджені контейнери чи контейнери із невідповідним вмістом.

Утилізація акумуляторів – частина комплексної роботи, що проводить Київ в питанні сортування та правильного поводження із відходами.

– Минулого року ми перезавантажили проект роздільного збору відходів у столиці, встановивши 2,5 тисячі контейнерів для сухої фракції, а також окремо для пластику, паперу, скла. За цей період зібрали та відправили на переробку понад шість тисяч кубометрів відходів. Найближчим часом плануємо збільшити кількість «роздільних» контейнерів ще на тисячу, також цього року вже встановили 55 одиниць антивандальних контейнерів-дзвіночків, – сказав Петро Пантелеєв.

Знайти найближчий до вас контейнер для небезпечних відходів можна на карті: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1e7l2xXQJ5o7vU8lEHxhsl9e620k3LL6d&ll=50.451413929377544%2C30.501570064075622&z=12