Від класики до джазу: чим порадує у лютому столична філармонія

Від класики до джазу: чим порадує у лютому столична філармонія

Цього місяця на меломанів чекають вечори класичної музики Моцарта, Чайковського, Баха, Бетховена, Шопена та багатьох інших. Особливими подіями стануть концерт хітів Астора П'яццолли до Дня закоханих, «Реквієм миру» до вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні та виступ американського джазового тріо Девіда Фрізена. 

Чайковський, Шуман, Польова

Концерт за участю Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка. Звучатиме музика класиків ХІХ століття – Роберта Шумана, Петра Чайковського, та сучасної української композиторки Вікторії Польової. Зокрема, твір «Варіації на тему рококо для віолончелі з оркестром» став першим твором для Петра Чайковського, в якому він переосмислив традиції XVIII століття. Варіації вперше прозвучали 1877 року під керуванням Миколи Рубінштейна, а соло виконав Вільгельм Фітценхаген. Цей віолончеліст був досить відомим на той час, а ще – професором Московської консерваторії та другом Чайковського. Сам автор у цей час був у Флоренції. Відтоді «Варіації на тему рококо для віолончелі з оркестром» стали репертуарними для багатьох видатних виконавців, а також обов’язковими для виконання на Міжнародному конкурсі імені Петра Чайковського. Солістом виступить віолончеліст Сергій Вакуленко. 

Коли: 4 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Піаніст Даніель Лебхардт у Києві

У рамках абонементу «Мистецтво фортепіанної гри» вперше із сольним концертом виступить молодий, але відомий угорський піаніст Даніель Лебхардт. Він виконає твори класиків – німців Йоганна Себастьяна Баха, Людвіга ван Бетховена та угорців Ференца Ліста та Бели Бартока. Зокрема, звучатиме цикл на «Вільному просторі» Бели Бартока. У 1920-і роки композитор, піаніст, музикознавець-фольклорист, Бела Барток як представник нової угорської школи був однією із центральних постатей музичного життя Європи.
.
Коли: 5 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Ольга Чубарева (сопрано). Симф. оркестр Вінницької філармонії

Звучатимуть популярні фрагменти із опер італійських та французьких композиторів. Солістка Ольга Чубарева – лауреатка близько десяти міжнародних і національних конкурсів, має імідж універсальної, різносторонньої співачки, що, із одного боку, охоплює репертуар від Баха до Шенберга, від джазу до естрадної пісні, а з іншого – не боїться експериментувати із різними стилями й жанрами, тим самим дивуючи аудиторію, постаючи перед нею в різних амплуа.

Коли: 8 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

Фридерик Шопен. Інеса Порошина (фортепіано)

Українська піаністка Інеса Порошина, солістка Національної філармонії України, подарує вечір Фридерика Шопена, якому цьогоріч виповнилося би 210. У програмі – етюди експромти, вальси польського композитора. 

Коли: 11 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

Моцарт, Чайковський, Боккеріні. Київський камерний оркестр

Разом із Київським камерним оркестром під орудою Богдана Пущака виступить скрипаль Олег Дудниченко. Звучатимуть твори класиків – Луїджі Боккеріні, Вольфганга Амадея Моцарта та Петра Чайковського. Сучасником Вольфганга Амадея Моцарта був італійський віолончеліст і композитор Луїджі Боккеріні, музику якого нині нечасто можна почути. Боккеріні – один із перших писав у жанрі струнного квінтету. Але саме його квінтети отримали першість серед європейських композиторів.  Чайковський, музику якого кияни знали ще за життя композитора, багато в чому продовжував ідеї Моцарта. Майже через століття, 1880 року, Чайковський написав «Серенаду для струнного оркестру». У цьому творі «моцартівське» проявляється у відчутті форми, легкості та прозорості фактури. 

Коли: 11 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Ансамбль «Київські солісти»

Український піаніст Йожеф Ермінь виконає сольну партію у двох концертах для фортепіано та струнних. У супроводі Національного камерного ансамблю «Київські солісти» (диригент – Ігор Пучков) звучатимуть твори Альфреда Шнітке та Ігоря Щербакова.
Класик ХХ століття Альфред Шнітке вважав себе послідовником Моцарта. Об’єднує обох митців насамперед універсальність жанрової палітри, синтез традиційного і нового, гостре відчуття трагічності і суєтності земного буття, що власне й можна почути в їхній музиці. Цього вечора звучатиме і стилізований під барокову сюїту, твір «Із часів Гольберга» класика ХІХ століття, норвежця Едварда Гріга. Також у програмі – Квартет ре мінор «Дівчина і Смерть» (авторське перекладення для струнних) Шуберта. 

Коли: 13 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

«Танго закоханих» А.П'яццолла. Київський квартет саксофоністів

У день Святого Валентина Київський квартет саксофоністів представляє програму «Танго закоханих». У виконанні блискучих музикантів за участю талановитих солістів, таких як В’ячеслав Самофалов (баян), Сергій Хмельов (ударні), Олег Мороз (кларнет), Віолетта Таран (фортепіано), Марія Віхляєва (фортепіано), прозвучать безсмертні хіти Астора П'яццолли.

Коли: 14 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 90 – 450 грн.

Бетховен. Франсуа Дюмон (фортепіано) Франція

Перший концерт абонементу «Симфонічний вимір», який традиційно складається із шести вечорів. «Симфонічний вимір» існує вже понад 20 років, є авторським проєктом головного диригента філармонійного оркестру Миколи Дядюри. Цьогоріч цей проєкт присвячено 250-річчю від дня народження німецького композитора Людвіга ван Бетховена, а тому має назву «Бетховен-250!».
Цього вечора під орудою Миколи Дядюри французький піаніст Франсуа Дюмон виконає Перший фортепіанний концерт Людвіга ван Бетховена. Програму доповнить «Героїчна» симфонія цього віденського класика. Постать Бетховена є особливою в історії музики. Він був останнім із віденських класиків, але водночас й одним із перших ранніх романтиків. А ще – Бетховен пов’язаний і з Україною. Відомо, що меценатом Бетховена був князь Андрій Розумовський, син останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Композитор присвятив йому низку творів.

Коли: 15 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 100 – 500 грн.

«Ганс Ціммер Інтерстеллар» Нац. духовий оркестр України

Звучатиме музика із кінофільмів, яку створив один із найкращих сучасних композиторів Голлівуду – Ганс Ціммер. Живий звук саундтреків у виконанні Національного академічного духового оркестру України занурить вас у світ неперевершених кінострічок.

Коли: 19 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 100 – 600 грн.

Ларрі Нікель – Реквієм Миру. Київський симфонічний оркестр і хор

«Реквієм миру» вшановує постраждалих мирних жителів цього світу, які потрапили під перехресний вогонь армій ворогуючих країн. Це – міжнародний заклик до прощення та примирення. «Реквієм миру» сучасного канадського композитора Ларрі Нікеля створено для хору, солістів і камерного оркестру. Він складається із 16 частин (псалмів, літургійних текстів і поезій), де тексти 13-тьма різними мовами, включаючи арабську, іврит, перську (фарсі), голландську, німецьку, французьку, грецьку, латинську, китайську, російську, шведську, японську та англійську мови. Прозвучить у виконанні Київського симфонічного оркестру та хору під орудою Вікторії Кончаковської. Вшануймо пам'ять Героїв Небесної сотні разом із музикою!

Коли: 20 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

Дмитро Удовиченко скрипка. Симфонічний оркестр НФУ

У рамках абонементу «Музика для струнних» виступить скрипаль Дмитро Удовиченко у супроводі філармонійного оркестру під орудою Ігоря Палкіна. Звучатимуть твори класиків ХІХ століття – француза Гектора Берліоза та німця Йоганнеса Брамса.
Зокрема, єдиний скрипковий концерт Йоганнеса Брамса написано 1878 року. Концерт присвячено відомому скрипалю Йозефу Іоахіму. Це один із найбільш віртуозних творів скрипкового репертуару. Партію соло у київському концерті виконає молодий скрипаль-віртуоз Дмитро Удовиченко, якому лише 21 рік. Власну «Фантастичну симфонію» Гектор Берліоз написав у 26. Цей твір став першим зрілим твором і найбільш популярним із його творчої спадщини. Відомо, що в основі твору – автобіографічна історія із життя Берліоза. А саме – історія кохання до актриси Генрієтти Смітсон, із якою він познайомився у травні 1830 року.

Коли: 21 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

 Моцарт, Шуберт. Київський камерний оркестр

Разом із Київським камерним концертом Наталія Пономарчук виступить за диригентським пультом, а сольну партію скрипки виконає Дмитро Ткаченко. Цього разу у програмі концерту прозвучать твори класиків – Вольфганга Амадея Моцарта та Франца Шуберта. Моцартівський концерт для скрипки № 5 – останній та найвідоміший із його скрипкових концертів. Шуберт більше відомий своїми піснями й симфоніями. Цього ж вечора звучатимуть його Рондо для скрипки та струнних та Струнний квінтет.

Коли: 22 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Євген Громов (фортепіано). «Відображення.Лятошинський і його час»

Піаніст Євген Громов представить твори 1920-х років українського композитора Бориса Лятошинського. Також звучатиме музика його сучасників – австрійців Арнольда Шьонберґа та Альбана Берґа, поляка Кароля Шимановського, росіянина Олександра Скрябіна та угорця Бели Бартока. Твори цих композиторів відображають музичний контекст творчості українського класика 1920-х років. Цьогоріч музична спільнота відзначає 125-річчя від дня народження Бориса Лятошинського. Цей концерт – дарунок Маестро та всім поціновувачам вишуканої класики.

Коли: 26 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 70 – 350 грн.

Вівальді – П’яццолла «ПОРИ РОКУ». Ансамбль «Київські солісти»

Пори року – одна із найпопулярніших тем в історії мистецтва. Зокрема, у музиці до цієї теми зверталися класики різних епох – італієць Антоніо Вівальді, австрієць Йозеф Гайдн, аргентинець Астор П’яццолла, а також – сучасний український композитор Золтан Алмаші. Київський камерний оркестр представить на сцені Національної філармонії «Пори року» Антоніо Вівальді та «Пори року в Буенос-Айресі» Астора П’яццолли. Створені в різні епохи, в різних країнах, у різних стилях, обидва твори належать до найпопулярнішого репертуару світової класики.

Коли: 27 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 100 – 500 грн. 

«Соколов плюс…». Симфонічний оркестр НФУ

У рамках проєкту «Соколов+» за участю скрипаля Валерія Соколова та флейтиста Матвія Дьоміна у супроводі філармонійного оркестру під орудою Віталія Протасова звучатиме музика фіна Яна Сібеліуса та данця Карла Нільсена. Цьогоріч цим композиторам було би 155.
Відомо, що Сібеліус мріяв бути скрипалем-віртуозом, але не судилося. Його Скрипковий концерт виконає український скрипаль Валерія Соколова. Композитором, диригентом і оркестровим скрипалем був сучасник Яна Сібеліуса – Карл Нільсен. Як і Сібелус, Нільсен є основоположником композиторської школи, але данської. Для нього характерне новаторське ставлення до тональності, яку із часом назвали як «прогресуючу тональність». Флейтовий концерт, НІльсена, створений 1926 року, є досить популярним і нині в репертуарі флейтистів. Його виконає Матвій Дьомін.

Коли: 28 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 80 – 400 грн. 

Circle 3 Trio у Києві

Європейський Тур Девіда Фрізена у 2020-му почнеться саме в Україні, в Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України. Разом із «Circle 3 Trio» у супроводі Національного академічного духового оркестру України під керуванням Олексія Викулова виступлять й українці – Олексій Фантаєв (ударні) та Євген Добровольський (вібрафон). Щороку Девід Фрізен концертує містами Європи. Цьогоріч він познайомить і киян із власним американським тріо – «Circle 3 Trio», де всі музиканти – світового рівня! «Circle 3 Trio» представлять музику, яку створив Девід Фрізен.

Коли: 29 лютого о 19:00.
Вартість квитків: 100 – 500 грн.