У столиці проведуть зустрічі з українськими політв'язнями

У столиці проведуть зустрічі з українськими політв'язнями

Будинок вільної Росії в Києві спільно з виданням «Ґрати» запускає серію дискусій «Вільні» з колишніми українськими політв'язнями, раніше переслідуваними за політичними мотивами на території Криму і РФ.

Відкриє серію заходів зустріч із Олександром Кольченко, колишнім фігурантом справи «Кримської четвірки».

Олександр Кольченко був затриманий російською окупаційною владою в травні 2014 незабаром після незаконного референдуму в Криму. Олександр став одним з перших українців разом з Олегом Сенцової і Геннадієм Афанасьєвим, які відкрили список політв'язнів, які постраждали в результаті російської агресії проти України. Сьогодні цей список налічує більше 80 осіб, з яких левова частка припадає на жителів Криму.

Восени 2019 року, між РФ і Україною був проведений наймасштабніший обмін, в результаті якого на волю вийшло 45 українських політв'язнів. Багато зі звільнених за час свого перебування в тюрмах РФ стали відомими далеко за межами України завдяки своїй силі волі, непохитній позиції щодо російської агресії проти України і боротьбі з судовим і тюремним свавіллям. Вийшовши на свободу, вони стали правозахисними активістами і продовжують боротися за звільнення тих, хто до сих пір незаконно утримується в російських в'язницях в очікуванні майбутніх обмінів.

Спікери:
- Олександр Кольченко, колишній політв'язень і фігурант справи «Кримської четвірки».
- представник правозахисного співтовариства України.

Модератор:
Антон Наумлюк, головний редактор видання «Ґрати».

Коли: 4 лютого о 19:00.
Де: Inveria Flow Space, вул. Володимирська 49-а, Зал F.
Вхід вільний, реєстрація обов'язкова.