Екскурсії місцями Революції Гідності у Києві у 2019-му відвідало понад 6 тисяч людей

Екскурсії місцями Революції Гідності у Києві у 2019-му відвідало понад 6 тисяч людей

За 2019 рік у заходах Музею взяли участь близько 72 тисяч осіб, в екскурсіях – понад 6 450 відвідувачів. Це екскурсії «Місцями Революції Гідності» у центрі Києва та у новоствореному виставковому просторі «М³: Майдан. Меморіал. Музей», який було відкрито 21 листопада 2019 року.

Про це повідомили під час публічного звіту за рік діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. 


Загалом у межах культурно-освітньої діяльності реалізували 23 виставкові проєкти, з них 2 міжнародні та 5 партнерських, та 10 видавничих проєктів. Колекція музею поповнилася 172 одиницями основного фонду та 56 предметами науково-допоміжного фонду. 

– У нас в колекції понад 4 тисячі предметів, які у стані опрацювання. Приємним досягненням минулого року було те, що нарешті за 4 роки діяльності ми спромоглися на приміщення під фондосховище. Цього року ми його відкриємо і створимо там умови для відповідного зберігання, опрацювання і консервування нашої колекції. Це всього 300 метрів, але на цьому етапі для нас достатньо. Цього року ми відкриваємо науково-бібліотечний ресурс на вулиці Липській, 16. Там буде розміщена бібліотека Майдану, доповнена науковою бібліотекою. І ми матимемо інформаційний ресурс, де всі бажаючі зможуть працювати з нашими архівами. Ми маємо великий попит, до нас приходять учасники Революції гідності, зокрема постраждалі, поранені. Вони системно працюють з нашим фотоархівом, знаходячи докази для слідчих дій, – розповів Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Однією з найважливіших подій стало відкриття вуличного виставкового проєкту під назвою «М³: Майдан. Музей. Меморіал» на місці спорудження будівлі Національного музею Революції Гідності, приурочене до Дня Гідності та Свободи. Це 4 поверхи виставкових галерей і місце для громадських заходів. У теплу пору року планують організовувати заходи не лише всередині, але й просторі навколо. 

Упродовж 2019 року Музей ініціював та організував низку заходів до 6-ї річниці Революції Гідності – Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Гідності та Свободи: ходу пам’яті перших загиблих на Майдані, молебні пам’яті Героїв Небесної Сотні. Музей організував інформаційну кампанію #ЦеПроСвободу, надавав підтримку проєктам «Характери Гідності» та «Відзнаки Героїв». У листопаді, спільно з Міністерством культури, організували інформаційну кампанію «Вільні творити майбутнє».

Проєктно-кошторисну документацію для будівництва Музею Революції Гідності мають розробити у цьому році, розповіла Оксана Моргун, заступниця генерального директора з будівництва. Донедавна процес був заблокований у зв’язку з тим, що учасникам конкурсу не виплачували премії. Дата початку будівництва Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні залишається невизначеною.

– Генеральний підрядник має 100% готовність до виконання будівельних робіт… Але у зв’язку з тим, що арешт на земельні ділянки накладено з терміном до завершення слідчих дій, склалася ситуація, що унеможливлює початок робіт з будівництва меморіалу та не дозволяє визначити, коли саме ми почнемо роботи, – зазначила Оксана Моргун.