Навігатор на 4-те лютого: куди піти у Києві

Навігатор на 4-те лютого: куди піти у Києві

Вівторок пропонує приємно та корисно провести вечір. Сьогодні на вас чекають зустрічі з київським скульптором Костянтином Скритуцьким та колишнім політв'язнем РФ Олександром Кольченком, майстер-клас з публічного виступу, лекції про сортування сміття та архітектурні проєкти Хрещатика, розповідь про американські лабіринтні романи, вистава «Над прірвою в житах», музика Чайковського, Шумана, Польової та багато іншого. 


ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Зустріч зі скульптором Скритуцьким

Герої пейзажної алеї, балерина, їжачок, трамвай... І ще десятки скульптур авторства Костянтина Скритуцького радують мешканців і гостей столиці.
На зустрічі ви почуєте історії з життя скульптора і дізнаєтеся відповіді на запитання, які вас цікавлять. З чого починався творчий шлях або кого ліпив в дитинстві Костя замість сніговика? Костя і коти. Звідки взявся їжачок? З чого починалася Пейзажна алея. І інші історії створення скульптур і арт-об'єктів.  А також про нові проекти і плани.

Коли: о 12:00 та о 19:00.
Де: Музей Кличко, НСК «Олімпійський», вул. Вел. Васильківська, 55.
Вартість квитка: 400 грн.

Твій перший публічний виступ

На лекції-тренінгу ти дізнаєшся: як виглядає структура виступу, що робити зі страхом, розігрів перед виступом, що таке імпровізація, секретне слово, яке допоможе говорити довго, як зробити слухачів твоїми союзниками, як полюбити свій голос.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

Хрещатик, якого не було

У 1944-1947 роках відбувався конкурс відбудови Хрещатика, в якому брала участь вся архітектурна еліта СРСР.  Найкращі професіонали працювали над образом нового центру столиці України, який повинен був стати кращою вулицею в світі. Що готували нам архітектори СРСР?  На лекції ви побачите результати унікального дослідження, присвяченого конкурсу відбудови Хрещатика.

Коли: о 19:30.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вартість квитка: 200 грн.

Zero waste у великому місті

Ви дізнаєтеся все про правила сортування сміття у Києві та як це зробити, коли в квартирі немає місця. Чому біопакети гірші за звичайний поліетилен, а прибирати послід за вашою собакою – не найкраща ідея? Чому пластикові стаканчики можуть бути безпечніші за картонні? Чому жива новорічна ялинка не так вже й погано, а ялинка в горщику – навпаки? Як ваш шампунь та пудра вбивають жителів водойм? Чому деякі синтетичні матеріали можуть бути дружнішими до природи, ніж натуральні? Чому не все краще використовувати повторно?

Коли: о 19:30.
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитка: 250 грн.

18+ Про що не сплять під техно: Уроки зменшення шкоди

Сучасні тренди наздоганяють нас швидше, ніж ми думали: стрімкий ріст популярності хімічної залежності серед підлітків, велика кількість спокус та можливостей, які пропонує нічний Київ. На лекції розкажуть про види залежності – психологічну і фізичну, короткий екскурс в історію електронної музики, про соціальні передумови хімсексу, про речовини – легальні і не легальні, хімічного та природнього походження; про виховання контрольованого споживання і зменшення ризику,  детокс лайфхаки та міри безпеки.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Чайковський, Шуман, Польова

Концерт за участю Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка. Солістом виступить віолончеліст Сергій Вакуленко. Звучатиме музика класиків ХІХ століття – Роберта Шумана, Петра Чайковського, та сучасної української композиторки Вікторії Польової.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 80 – 400 грн.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Девід Фостер Воллес і «нескінченні» романи

Поява нового жанру – лабіринтний роман. Американський роман – великий чи величезний? «Нескінченний жарт» над видавцем і читачем. «Жінки та чоловіки» Макелроя – один з найбільших романів англійською мовою. Романні серії Вільяма Т. Воллманна.
Друга частина відкритого лекторію «Американський літературний постмодернізм» від літературної майстерні «Бартлбі і Компанія».

Коли: о 19:00.
Де: артцентр Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ

Вільні: Олександр Кольченко

Будинок вільної Росії в Києві спільно з виданням «Ґрати» запускає серію дискусій «Вільні» з колишніми українськими політв'язнями, раніше переслідуваними за політичними мотивами на території Криму і РФ. Відкриє серію заходів зустріч з Олександром Кольченко, колишнім фігурантом справи «Кримської четвірки».

Коли: о 19:00.
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49-а.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Над прірвою в житах

Що врятує Холдена від падіння у прірву, змусить його різко подорослішати? Що сприяє народженню божевільної мрії: «Я собі уявляю, як табунець малечі грається серед поля – кругом жито й жито, куди не глянь. Тисячі дітлахів, і довкола – жодної людини, тобто жодної дорослої людини. Крім мене, звичайно. І моя справа – ловити малюків, щоб вони не зірвалися в прірву».
Вистава для всіх вікових категорій глядачів.

Коли: о 19:00.
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23-б.
Вартість квитка: 150 грн.

МЕТОД Гренхольма

Психологічна і парадоксальна п’єса, справжній інтелектуальний трилер, практично – детектив. У сучасному офісі великої корпорації зустрічаються чотири кандидати на гарну високооплачувану посаду. Кожен з чотирьох героїв розраховує на індивідуальну співбесіду, але кандидатам доведеться спілкуватися тільки один з одним, дотримуючись дивних вказівок невидимих екзаменаторів. Це жорстокий психологічний експеримент, гра на виживання. Дія розвивається динамічно, пристрасті загострюються. Хто з чотирьох кандидатів отримає омріяну посаду? І що для цього потрібно буде зробити, чого позбутися, через що переступити? Розв’язка цієї історія несподівана і вражаюча.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок офіцерів – Київ, вул. Грушевського, 30/1.
Вартість квитка: 150 – 500 грн.