На Дарниці знову говорили про викиди заводу "Енергія"

На Дарниці знову говорили про викиди заводу "Енергія"

У Києві планують цього року розпочати будівництво системи хімічного очищення димових газів на заводі «Енергія», що  зменшить рівень шкідливих викидів у 5 разів.

Будівництво складатиметься із кількох етапів і триватиме орієнтовно два роки. Це особливо актуально для покращення екологічного фону в Дарницькому та Дніпровському районах, мешканці яких дуже скаржаться на забруднення повітря.

У  Дарницькій РДА громадськість обговорила звіт з оцінки впливу на довкілля технічного переоснащення столичного сміттєспалювального заводу «Енергія». Зокрема розглянули нове оснащення заводу системою хімічного очищення димових газів. Громадські обговорення, відповідно до норм чинного законодавства, організовані та проведені Міністерством енергетики та захисту довкілля України.

Як раніше повідомляв заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, місто прагне підвищити рівень екологічності заводу «Енергія» до рівня заводів, що сьогодні працюють в інших європейських столицях – Празі, Будапешті та інших.

Як нагадала пресслужба КМДА, нині сміттєспалювальний завод «Енергія» не лише утилізує 25% столичного сміття, а й забезпечує частину мікрорайонів Позняки та Осокорки гарячою водою та опаленням.

-Завод функціонує більше 30-ти років і лише зараз, після повернення «Енергії» в управління комунального підприємства «Київтеплоенерго», йде робота над покращенням його екологічної складової. У жовтні 2019 року ми завершили заміну третього з чотирьох електрофільтру. А вже цього року на заводі будуть замінені всі чотири електрофільтри. У комплексі з сучасною системою очистки це дасть остаточний результат у частині екологічності роботи заводу, – сказав Петро Пантелеєв.

За останні роки на заводі «Енергія» відремонтували котлоагрегати № 3 та № 4, бункер твердих побутових відходів, систему управління регуляторів живильної води та регуляторів розрідження 4-х котлів, систему візуалізації та обліку теплової енергії бойлерної № 2, замінили 250 метрів трубопроводів, замінений кран, що не ремонтувався близько 30 років і зараз встановлюється новий, німецького виробництва.