На схилах гори у Києві знесли дерева через їх аварійний стан

На схилах гори у Києві знесли дерева через їх аварійний стан

«Київзеленбуд» відповів на безліч публікацій, які подавалися без коментарів спеціалістів, і розповсюджених у інтернет-ЗМІ, які стосувалися знесення дерев на схилі нижче Володимирської гірки. Фахівці підприємства одразу уточнили, що на місці видалених дерев обов’язково будуть висаджені нові, а також відновлено газон.

Як зазначають спеціалісти зеленбуду, 30 січня на схилах біля пам’ятного знаку --  колони Магдебурському праву (не на Володимирській гірці, як це звучало у деяких ЗМІ) видалялися аварійні, сухостійні, фаутні дерев та ті, які мають кут нахилу більше 45 градусів.

Видалення дерев проводилося відповідно до акту обстеження зелених насаджень № 1-А від 09.01.2020, виданого після обстеження території відповідною постійно діючої комісією. Згідно з актом, видаленню підлягали 57 дерев у зв’язку із їхнім станом, ще 11 дерев були в незадовільному стані, тож проводилася їх санітарна обрізка. Більшість дерев – клени ясенелисті. Ці дерева у вуличних посадках живуть недовго, порівняно з іншими видами – не більше 30 років, і більшість дерев, що були видалені у зв’язку із аварійним станом, досягли або ж були близькими до свого граничного віку.

Нагадаємо, що відповідно до чинних Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10.04.2006, аварійне дерево - це дерево, яке може становити загрозу для життя і здоров'я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі.