Киян запрошують добровільно тестувати електронний квиток

Киян запрошують добровільно тестувати електронний квиток

Як вже повідомляв «Вечірній Київ», у столиці готуються до повного (промислового) переходу на оплату проїзду в транспорті за допомогою електронних засобів платежів та карток. У столиці стартувало громадське обговорення проєкту розпорядження КМДА. Воно триватиме до 11 лютого 2020 року. Думку киян вивчатимуть шляхом електронних консультацій на офіційному вебпорталі КМДА.

У проєкті розпорядження йдеться про запровадження низки адаптованих різновидів проїзних квитків, впровадження яких заплановано з 1 квітня 2020 року. При цьому тариф за проїзд залишається незмінним і становитиме 8 грн.

Відповідно до проєкту розпорядження, запропоновано змінити діючі різновиди проїзних квитків і запровадити єдиний проїзний квиток на усі види транспорту та ввести в обіг так званий «туристичний квиток». У КМДА запросили киян взяти участь у тестуванні е-квитка. За словами директора Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Юрія Назарова, після оголошення у Facebook лише за годину бажаючих взяти участь у фінальному тестуванні набралося більше потрібного.

– Я вражений активністю першого дня. Лише за першу годину прийому заявок, їх надійшло більше сотні! Це означає, що кияни відкриті до smart-інструментів. Якщо теж хочете взяти участь у фінальному тестуванні, надсилайте заявки, – написав Юрій Назаров. 

Він нагадав, що вже 1 квітня відбудеться запуск е-квитка у промислову експлуатацію. Вже більше року кияни ним користуються. І щоб остаточно переконатися у ефективності роботи електронного квитка влада столиці збирає сотню добровольців для фінального тестування е-квитка.

– Для мене та команди Kyiv Smart City надзвичайно важливий досвід різних користувачів школярів, студентів, власників KYIV SMART CARD, прибічників додатка Kyiv Smart City і пасажирів, що користуються «Карткою киянина», – наголошує Назаров.

Що треба робити: тестувальники мають заповнити заявку та протягом лютого їздити у громадському транспорті з особливою місією. Вони будуть користуватися е-квитком і ділитимуться своїм досвідом з командою розробників та усіма киянами у соцмережах. Все це для того, щоб зробити сервіс ще комфортнішим для кожного пасажира.

Нагадаємо: стосовно оплати проїзду в метро, пресслужба столичної підземки повідомила, що кияни вже здійснили 100 мільйонів розрахунків у метро е-квитками, а також, що:

  • жетони працюватимуть до 31 березня;
  • використайте, будь ласка, всі свої запаси жетонів до 31 березня;
  • з 1 квітня разовий прохід буде за qr-квитками;
  • усі записані поїздки на зелені метрополітенівські картки можна буде використати до 31 березня 2021 року.