Тепла зима розбудила тварин у Чорнобильській зоні

Тепла зима розбудила тварин у Чорнобильській зоні

Зима цього року виявилася настільки теплою, що такі зимосплячі звірі, як борсуки та єнотоподібні собаки так і не заснули й вільно розгулюють зоною відчуження.

Про це повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник на своїй сторінці у Facebook, публікуючи фото слідів лісових мешканців.

– Тут реально можна побачити сліди усіх видів диких тварин, за винятком хіба ведмедя. Гарантовано можна зустріти навіть сліди рідкісної й обережної рисі,  розповіли в заповіднику.   

Та чи не найбільше «натоптують» у зоні зайці.

– У куцохвостих саме шлюбний період. За їхніми слідами можна встановити і місця спарювання, й переслідування зайцями самиць. Коли ж спокійно посидіти у надвечірніх сутінках, то можна побачити і справжні турнірні бої між самцями. А вже в березні в зайцевих народяться малята, – зауважили в заповіднику.

Зазначається, що завдяки великій протяжності мінералізованих смуг із якісними відбитками слідів та високій чисельності диких тварин, Чорнобильський заповідник має гарні передумови для проведення еколого-просвітницьких заходів, у першу чергу для студентів та викладачів природничих предметів.