Навігатор на 31-ше січня: куди піти у Києві

Навігатор на 31-ше січня: куди піти у Києві

Нарешті п'ятниця, і ми підготували чимало цікавих подій на вечір. На вас чекає перегляд документальної картини про Миколу Рушковського та фільму «Наші котики» з можливістю задати питання творчій групі, лекція про анатомію залежності, можливість дізнатися більше про театр Франка, авторський проєкт про історію танго та музика Джорджа Гершвіна, прем'єра опери «Сільська честь» та багато іншого.  

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Анна Кострицька «Портрет владної людини»

Владна людина – уособлення мистецтва управління та контролю. У ній втілюються ідеї панування, справедливості, обов’язку. Це чарівна геніальність, що змушує хотіти коритись, служити, боротися та віддавати належне. Це здатність переконати у досягненні загального добробуту та персонального щастя. Це порядність, відповідальність і чисте сумління.
Такі образи населяють той театр, що кожен носить у собі. Цьому спектаклю притаманні розподілені ролі, кольорові декорації, живі алюзії, натхненні монологи та дієві ремарки. За масками портретів цієї виставки – трепетні враження та змістовні рефлексії художниці.

Коли: о 18:30.
Де: Мистецький центр «Шоколадний будинок», вулиця Шовковична, 17/2.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У КІНО

Рушковці. Шлях Майстра – відкритий показ у Будинку кіно

Людина-легенда театру Микола Рушковський, його учні і партнери, провідні актори України, у фільмі про талант, майстерність, людяність і любов. Тривалість – 105 хвилин.

Коли: о 18:30.
Де: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6.
Вхід вільний.

Кіноклуб. Фермер / Petit paysan

У рамках французького клубу покажуть стрічку, що отримала 3 премії Сезар у 2018 році (найкращий актор, дебютний фільм та акторка другого плану). Французька сільська глибинка та труднощі, з якими зіштовхуються малі фермери. Тридцятилітній П‘єр займається розведенням молочних корів. Найголовніше у його житті – це ферма, сестра-ветеринар та справа батьків, яку він перейняв. Коли у Франції спалахує епідемія зоонози, П'єр виявляє перші ознаки хвороби на своїй фермі. Він не може втратити стадо за жодних обставин. Йому нічого не залишається, як зробити все можливе, щоб їх врятувати. Стрічка демонструється французькою мовою. 

Коли: о 19:00.
Де: Кінотеатр «ЛІРА», вул. Вел. Житомирська, 40.
Вартість квитка: 50 грн.

Творча зустріч за участю знімальної групи фільму «Наші котики»

Неполіткоректний комедійний екшн вривається на великі екрани! 2014-ий, розпал гібридної війни Росії проти України. Інженер, актор, футбольний тренер і продавець квітів їдуть добровольцями на Схід. На позиціях до четвірки приєднується амбітна журналістка для виконання секретного завдання. Жоден з них не має бойового досвіду, нічого не знає про наміри командування, та й на місцевості майже не орієнтується. Втім, саме вони стають причиною грандіозного фіаско масштабної операції ворога…

Коли: о 19:00.
Де: Кінотеатр Boomer, вул. Лаврухіна, 4.
Вартість квитка: 100 грн.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Анатомія залежності

У мене постійно «День бабака», повторювані ситуації і / або дії, я ходжу по замкнутому колу. Імпульсивна непродумана поведінка, яка, підпорядкована миттєвим бажанням і емоціям. У мене гойдалки з самооцінкою - від повного самознищення до грандіозності і манії величі. Тоді ця лекція для вас!

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

Національному театру ім. І. Франка – 100!: театральний вечір

Днями виповнилося 100 років з дня показу першої вистави театру Національного театру ім. І. Франка. З цієї нагоди Публічна бібліотека імені Лесі Українки влаштовує театральний вечір. Думками про творчу історію театру поділиться завідувач літературною частиною театру Наталя Пономаренко. Театрознавець Ганна Шерман розповість про ювілейний книжковий проєкт, присвячений театру. Будуть продемонстровані відеофрагменти з найкращих вистав театру різних часів.

Коли: о 19:00.
Де: Відділ літератури з питань мистецтв, вул. Велика Житомирська, 4.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Cupidon Bandura party-2

Cupidon Bandura party запрошує друзів вже цієї п'ятниці послухати нових талановитих артисток і дати їм дорогу в музичний Всесвіт! Купідон завжди є важливим стартовим майданчиком для талановитих музикантів. Може це нові «Шпилясті... дівчата?

Коли: о 19:00.
Де: Кнайп-клуб «Купідон», вулиця Пушкінська, 1-3.
Вхід вільний.

Код Гершвіна

Девід Чарльз Абелл (диригент, США), Флоріан Файльмайр (фортепіано, Австрія) і симфонічний оркестр Національної оперети України представляють міжнародний концерт «Код Гершвіна»! Прозвучать твори  Джорджа Гершвіна, американського композитора ХХ століття, який має українське (одеське) коріння. 

Коли: о 19:00.
Де: Київський театр оперети, вул. Велика Васильківська, 53/3.
Вартість квитка: 120 – 500 грн.

Муз-літ проєкт НЕМАЄ МЕЖ

У програмі класична та авторська музика, сучасна українська поезія та пісні в акомпанементі гітари та скрипки.

Коли: о 19:00.
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
Вартість квитка: 200 грн.

Астор «вбивця» танго. Струнний квартет «Каприс-Класік»

Так називається авторський проєкт про історію танго відомої київської альтистки, режисера Леоніли Круглікової. Цього вечора звучатимуть, зокрема, популярні твори Астора П’яццолли, Карлоса Ґарделя, Херардо Родрігеса у виконанні артистів струнного квартету «Каприс-Класік» та перкусіоніста Віктора Мацка.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 70 – 350 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Русалії

Виставу «Русалії» створено, спираючись на дохристиянські мотиви вірувань українців, коріння якого загубилось ще у часах трипільської цивілізації. Воно поєднало у собі весняні звичаї та обряди весняно-літньої пори року, коли за стародавніми уявленнями весь зелений світ одухотворяється, його вшановували піснеспівами, магічними ритуалами, веселими танками і забавами. Тут поєднуються жарти і сум, печаль і радість, а, головне – свято наповнює світлою вірою у краще майбуття, яку приносить кожного року з собою чарівна весна.

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр Українського фольклору «Берегиня», вулиця Івана Миколайчука, 3.
Вартість квитка: 150 грн.

Кайдашева СІМ'Я – трагікомедія

Це не чергова тривіальна вистава за соціально-побутовою повістю видатного українського письменника Івана Нечуя-Левицького з її стандартним натуралістичним оформленням. Це жива історія, повна та нестримна. Головний герой цієї історії – родина. 
Чи не бувало з вами, що найрідніша людина у світі стає для вас ненависною та нестерпною. І найбільшою помилкою в цей момент є погодитися з цим почуттям. Направду важко зупинитися, зупинити самого себе та схаменутися, відвернути цю невтримну силу руйнації, яка насувається на вас та вашу родину. Занапастити швидко. Зупинитися мудро. Врятувати легко, якщо своєчасно.

Коли: о 19:00.
Де: Київський академічний театр ляльок, вул. Грушевського, 1-а.
Вартість квитка: 120 – 200 грн.

До і потім

Жіноча сповідь «До і потім» – це спектакль за участю народної артистки України Людмили Марцевич. У живому виконанні звучать класичні шедеври Баха, Бетховена, Шопена, П'яццоли, Лисенко, Ревуцького.

Коли: о 19:00.
Де: Будинок Актора у Києві, Ярославів Вал, 7.
Вартість квитка: 150 – 250 грн.

Опера «Cavalleria Rusticana» (Сільська честь)

Опера Масканьї – один із найвидатніших зразків музичного веризму (від італ. vero – правда). Митці цієї течії намагалися показати життя таким, як воно є насправді. Тому головні герої тут – звичайні люди. Їхні почуття щирі, іноді надмірні, але зрозумілі кожному.

Коли: о 19:00.
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2.
Вартість квитка: 50 – 250 грн.