Грип та карантин: столичним школам надали поради

Грип та карантин: столичним школам надали поради

У столиці повністю припинено заняття у 7 школах та окремих класах 34 шкіл столиці.

Станом на 30 січня найбільший відсоток відсутніх учнів у школах Святошинського (23%), Дарницького (23%) та Оболонського (21%) районів. Середній показник відсутніх по місту – 20%. Про це повідомили у Департаменті освіти і науки КМДА.

– Керівники навчальних закладів мають право повністю або покласово призупиняти навчальний процес за відсутності 20% від загальної кількості учнів через захворювання на грип та ГРВІ. Таке рішення прийнято на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, – йдеться у повідомленні.

Для профілактики рівня захворюваності серед школярів на грип та ГРВІ та недопущення погіршення епідеміологічної ситуації із захворюваності дітей у закладах освіти столиці запроваджуються запобіжні заходи. 

Зокрема, Департамент освіти і науки рекомендує:

  • проводити щоденний моніторинг відвідуваності дітей та підлітків закладів освіти;
  • забезпечити проведення санітарно-профілактичних заходів;
  • організувати проведення цільових інструктажів з безпеки життєдіяльності;
  • посилити контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, епідеміологічного, повітряно-теплового режимів у приміщеннях закладів освіти;
  • обмежити проведення масових заходів у закладах освіти, у разі оголошення карантину – заборонити їх проведення;
  • обмежити доступ сторонніх осіб до приміщень закладів освіти;
  • вжити заходів щодо забезпечення виконання освітньої програми, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.

У разі виявлення у дитини ознак недуги, педагогічні працівники направляють учня до медичного працівника та повідомляють батьків. Батькам, своєю чергою, рекомендується уважно слідкувати за станом здоров’я своєї дитини та при виявленні ознак захворювання негайно звертатися до лікаря.