Афіша дня: цікаві події у Києві

Афіша дня: цікаві події у Києві

Ми знаємо, як зробити ваш вечір незабутнім. Сьогодні на вас чекає лекція про видавців Києва 19 – 20 століть, «приховані послання» класичного мистецтва та зародження життя, презентація книги Ежена Йонеско, перегляд скандального фінського фільму та знаної картини «Вбити Білла», музика Верді, Глюка, Моцарта та Мендельсона, відкриття нових виставок та багато іншого. 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Круглий стіл «Камо грядеши, Україно?»

Розмова довколо книжки підсумків і пророцтв Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру». Нова книжка відомого українського письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру» – це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство.
Запрошені до участі: Дмитро Павличко, Богдан Горинь, Павло Мовчан, Микола Жулинський, Микола Голомша, В’ячеслав Брюховецький, Володимир Василенко, Вадим Скуратівський, Василь Шевчук, Валерій Журавков. Ведучий: Михайло Слабошпицький. 

​Коли: о 16:00.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

Видавнича індустрія Києва ХІХ – поч. ХХ ст.

Поговорять про видавців і видавництва. Протягом п’яти століть тривала «епоха Гутенберга», коли основу людської культури розвивало друкарство. Нині ж бурхливо розвиваються електронні мультимедійні видавничі технології. На зустрічі згадають, з чого починалася світова і вітчизняна видавнича галузь, особистостей, які здійснили значний внесок в її розвиток.

Коли: о 17:00.
Де: Бібліотека КПІ, проспект Перемоги, 37.
Вхід вільний, реєстрація.

Презентація книги Ежена Йонеско «Антологія театру»

Ежена Йонеско (1909 – 1994) справедливо називають одним із творців «нового» театру – театру абсурду. Персонажі Йонеско – або, як він їх називав, «маріонетки» – безпорадно борсаються в абсурдності буття: ірраціонального, кумедного, гротескного, сповненого непорозуміння й болю. Ця книжка – для тих, хто, шукаючи чітких відповідей, знає, що їх немає і бути не може. 

Коли: о 18:00.
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

Лекція #1, Твоє тіло, жіноче здоров'я та секс

Теми розмови: Фізіологія тіла. Твоє тіло... Чому воно саме таке, менструація. Навіщо вона тобі? Що саме відбувається в ці дні у твоєму організмі? Фігура. Гарна фігура без шкоди для здоров'я або як пов'язані яєчники, твоя маса тіла та здоров'я твоєї майбутньої дитини. Секс у твоєму віці. Чи потрібен він тобі насправді? Лекцію проведе Наталія Яремчук: Лікар акушер-гінеколог вищої категорії 25 років практичного стажу в акушерстві та гінекології.

Коли: о 18:30.
Де: Dialog HUB, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний.

Наукпоп-лекція «Як усе починалося»

Разом із популяризаторами науки Ольгою Масловою та Артемом Албулом поговорять про нашу планету зокрема та Всесвіт загалом. Дискутуватимуть про міфи довкола зародження життя та розвитку планети, у які досі продовжують вірити окремі люди та поговорять про концепцію Великої історії, теоретиком якої є автор книги Девід Крістіан.  

Коли: о 19:00.
Де: HUB 4.0 (Київ, пров. Ярославський, 1/3).
Вхід вільний, реєстрація.

Розкриття чотирьох етапів близькості: незалежність

У нашому суспільстві жінки досі бояться бути занадто самостійними. «Незалежність» у більшості випадків асоціюється з самотністю. У чоловіків же «експерти» це пов’язують зі слабким характером та небажанням брати відповідальність. Незалежність може бути не лише наслідком невдалих стосунків: обидва партнери навіть під час ідеального життя можуть відчути потребу «бути собою», «самостійним». Також не варто об’єднувати усіх самотніх. Більшість з них насолоджуються своєю незалежністю та продовжують спілкуватися з іншими та успішно мати стосунки.

Коли: о 19:00.
Де: «Освітня асамблея», вул. Івана Мазепи, 3-б.
Благодійний внесок: 30 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Відкриття виставки «Ян Зорічак / Yan Zoritchak»

Ян Зорічак – один із піонерів міжнародного студійного руху, належить до найвідоміших художників-склярів у світі. Автор понад вісімдесяти персональних виставок у Франції та за її межами. На виставці буде експоновано 19 робіт, частина з яких виконана в авторській техніці, опрацьованій Яном Зорічаком наприкінці 80-х – початку 90-х рр. Роботи представляють у Києві вперше.

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29.
Вхід вільний.

EtchingRoom1. Сьогодні ввечері залишуся вдома

Головною темою в роботах EtchingRoom1 є місто та люди, які його населяють. Художниці фіксують прозаїчні, часто суворі моменти з життя в мегаполісі та збирають їх в умовні, поетичні композиції. У представленій серії тонка графіка класичного чорно-білого офорту поєднується з навмисне «наївними» кольоровими малюнками. Дитяча манера виконання контрастує з тривожними сюжетами, які розгортаються в спальних районах пострадянського міста.

Коли: о 19:00.
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21.
Вхід вільний.

«Приховані послання» класичного мистецтва

Живопис, який сьогодні можна побачити в музеях, часто залишає байдужим. Так стається не тому, що класичне мистецтво втратило будь-який інтерес для публіки, а через те, що глядач ХХІ століття не має з ним того зв’язку, який мали сучасники художника. На лекції розглянуть «таємні послання», які безпомилково зчитував глядач XVI-XVIII століття, і які переважно не зчитуємо ми. Символи та алегорії того часу стануть зрозумілішими, а сам живопис – захопливим та сповненим новими сенсами.

Коли: о 19.30.
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитків: 280 грн.

ВЕЧІР У КІНО

Перформативна дискусія і показ фільму «Собаки не носять штанів»

Можливо, ви чули, що це «фільм про БДСМ»? Так ось, завдання перформерів перед показом – налаштувати оптику глядачів та дати підказки до розуміння цієї кінопритчі про вихід з глибокої травми. Бо фільм цей взагалі не про БДСМ. За сюжетом, декілька років тому Юха втратив свою дружину і все ще переживає біль та неспроможність до людської комунікації. Зустріч із домінанткою Моною змінює кардинально все у його житті.

Коли: о 19:30.
Де: артцентр «Closer», вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитків: 150 грн.

Kill Bill: Volume 1 в Планеті Кіно

Культова стрічка Квентіна Тарантіно Kill Bill. Саме в ній можна легко відстежити усі захоплення Тарантіно того періоду – сильні жінки, японська культура та гонконзькі фільми 70-х про кунг-фу. Ідею для фільму вони розробили разом із Умою Турман, у перервах між фільмуванням «Кримінального чтива». Тієї ж ночі Тарантіно написав перші дев’ять сторінок сценарію, проте робота над стрічкою розпочалися лише за 10 років. Історія нареченої, що збирається помститися за вбиту дитину – доволі проста фабула, що багато в чому повторювала сюжет японської стрічки «Принцеса Кривавий Сніг».

Коли: о 19:00.
Де:  РЦ «Блокбастер», проспект Степана Бандери, 34-в.
Вартість квитків: 150 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Глюк, Моцарт, Мендельсон. Ансамбль «Київська камерата»

Концерт із назвою «Діалог закоханих» («Dialog der verliebten»). Звучатиме музика класиків – Крістофа Віллібальда Глюка, Вольфганга Амадея Моцарт та Фелікса Мендельсона-Бартольді. Із фрагментів опер «Орфей і Еврідіка» К. В. Глюка та «Ідоменей» В. А. Моцарта складеться діалог тих закоханих, які є головними персонажами в кожному із цих творів – Орфея й Еврідіки, Ідаманта й Ілії. Програму концерту доповнить мендельсонівський Концерт для двох фортепіано, де партії фортепіано виконає подружня пара. Солістами цього вечора будуть фортепіанний дует «Kiev Piano Duo» – Олександра Зайцева, Дмитро Таванець, а також співачки Тетяна Журавель та Марія Березовська. Національний ансамбль солістів «Київська камерата» виступить під орудою Богдана Шведа (Швейцарія).

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Оперний концерт «Верді. Найкраще»

Немає в світі театру, де не йшли б опери Верді – «Травіата», «Аїда», «Ріголетто», «Трубадур». Найпопулярніший оперний композитор всіх часів і народів Джузеппе Верді написав за життя майже тридцять опер, які назавжди стали хітами. Для вас програму оперного концерту створили лауреати міжнародних конкурсів Ілона Волощук (сопрано), Євген Гунько (бас), Сергій Андрощук (тенор) і концертмейстер Ганна Гусєва.

Коли: о 19:00.
Де: артцентр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-б.
Вартість квитків: 100 грн.

Відлуння Різдва

Великий Різдвяний концерт хору хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М. В. Лисенка. За участю запрошених колективів: Вокального ансамблю молодших класів КДМШ 14 імені Д. Кабалевського, та Вокального ансамблю NewBridge.

Коли: о 19:00.
Де: Лютеранський Собор Святої Катерини, вул. Лютеранська, 22.
Вхід вільний.