Навігатор на 29-те січня: цікаві події у Києві

Навігатор на 29-те січня: цікаві події у Києві

Сьогодні екватор робочого тижня, і ми знаємо, де з користю та приємно провести вечір. Сьогодні на вас чекає знайомство з польською фантастикою та спогадами Тараса Франка про батька, майстер-клас, як стати редактором Вікіпедії, поради про здорове харчування та особисту ефективність, лекції про стосунки батьків та дітей, перегляд культових картин Гічкока та Бергмана, відкриття виставки Павла Макова, концерти класичной і електракустичної музики та багато іншого. 

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Презентація книги «Як Франко з синами спорив»

Працюючи з джерелами, що зберігаються в архівах Квартири-музею родини Франків у Києві, Ольга Нижник знайшла унікальні документи – неопубліковані раніше спогади Тараса Франка про Батька.
– Вперше прочитавши машинопис Франкового сина, я зрозуміла, що Іван Франко був зовсім іншим, ніж мені доводилося читати про нього раніше. Це зовсім інші спомини про Каменяра, які відкривають ще одну грань його особистості та ще однин вимір його світу, – зазначила упорядниця збірки. 

Коли: о 17:00.
Де: музей Лесі Українки, вул. Саксаганського, 97, актова зала.
Вхід вільний.

Сучасна польська фантастика: спальні райони, чарівні мечі

На дискусії можна дізнатися, що ж відбувається із польською фантастикою, які передумови її сьогоднішнього розквіту, на яких письменників і книжки варто звернути увагу, і кого з них вже опублікували українською, а хто є у найближчих видавничих планах.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3.
Вхід вільний.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ

Презентація книги «Хронологія мовних подій в Україні»

У книжці стисло відображено культурні, освітні, політичні, мистецькі події ІХ-ХХ сторічь, що мали вплив на розвиток та побутування української мови й складають кістяк її зовнішньої історії. Згадано найвизначніші постаті, започаткування найважливіших освітніх закладів, наукових інституцій, видавництв, культурних осередків, періодичних видань. 

Коли: о 17:30.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід вільний.

Зустріч із письменником Нара Петрович

Нара прожив більше десяти років без взуття, зубної пасти, зливного туалету, та інших «зручностей» сучасного життя, працюючи при цьому із посадовцями високого рангу, президентами, CEOs, мерами, міністрами…, надрукувавши 6 книжок та сотні статей, наближаючи екопоселення та пермакультуру до мейнстрімних тем в суспільстві. 

Коли: о 19:00.
Де: Бібліотека КПІ,просп. Перемоги, 37.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Стань редактором Вікіпедії за 1 вечір. Урок від вікі-гуру!

Навчіться раз і назавжди виправляти та створювати Вікістатті. Це – просто! За 100 хвилин ерудований і досвідчений вікі-патрульний Юрій Пероганич розкаже все для цього потрібне. Зокрема, критерії енциклопедичної значимості, способи створення нової статті, ілюстрування, авторське право, з'ясування суперечок щодо вмісту та багато іншого.

Коли: о 18:30.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2.
Вхід вільний, реєстрація.

Біологічне різноманіття мозку

Купа живих організмів добре собі живе не тільки без мозку, але й без нервової системи. Проте в одній з гілок (а точніше – у двох) еволюції життя стало «нервовим». Людина пишається своїм великим головним мозком, хоча й малий мозок безхребетних тварин ефективно вирішує їхні задачі. Головні тенденції розвитку та цікаві приклади розкаже доцент кафедри молекулярної фізіології та біофізики Київського академічного університету Болдирєв Олексій.

Коли: о 19:00.
Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська, 45-а.
Вартість квитків: абонемент – 70 грн, що надає право відвідання усіх лекцій у Київському будинку вчених до кінця травня 2020, реєстрація.

ВЕЧІР ПСИХОЛОГІЧНИЙ

Як побудувати довірливі відносини між батьками і дітьми

Разом із професійним коучем Оленою Івановою, поговоримо про підхід у спілкуванні з дітьми, який допомогає домовлятися і створювати гармонійні батьківсько-дитячі відносини, та книжку «Дocить icтepик! Кoмплeкcний пiдxiд дo гapмoнiйнoгo виxoвaння дитини» Деніела Сігела.

Коли: о 19:00.
Де: КМДШ, вул. Голосіївська 13-г.
Вхід вільний, реєстрація.

Стосунки і кордони з батьками

Усі ми розуміємо, але не завжди до кінця усвідомлюємо, наскільки батьки впливають і навіть визначають нас. Дитячий досвід, стосунки батьків між собою, їх ставлення до нас, до життя великою мірою визначають як наше самоставлення та взаємини із собою, так і особливості вибудовування взаємин зі світом. Але що з усім цим досвідом ми можемо зробити сьогодні? Де тут наш вибір та свобода?

Коли: о 19:30.
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитків: 280 грн. 

ВЕЧІР КОРИСНИЙ

Особиста ефективність: 100% | Лайфхаки та поради експерта

Чудова можливість розібрати дієві практики особистої ефективності, дізнатися, яка поведінка не є ефективною, і наскільки багатозадачність заважає ефективності! Актуальні поради, як позбутися шкідливих організаційних звичок і підвищити власну ефективність, використовуючи секретні додатки.

Коли: о 19:00.
Де: ЦеХАБ, вул. Хрещатик, 29.
Вхід вільний, реєстрація.

Здорове харчування. Просто про складне

Які продукти їсти, а яких слід уникати, щоб мати струнку фігуру і почуватися здоровим? На всі ці питання відповість нутриціолог Олена Піддубна. На лекції ви дізнаєтесь: як вибудувати режим харчування, що їсти на сніданок, обід та вечерю, як знайти час для приготування їжі, за якими критеріями обирати продукти, як позбутись пагубних звичок і не їсти більше ніж потрібно?

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР У КІНО

«Персона» Інгмара Бергмана

Показ культового фільму «Персона» шведського режисера Інгмара Бергмана. «Персона» – термін психології Юнга, означає штучно створюваний образ «я» – «я», яким я хочу, щоб мене сприймали інші. Один з найскладніших фільмів створений у модерністському стилі зачіпає питання про свідомий вибір моделі поведінки.

Коли: о 19:00.
Де: Papayka Lab, вул. Костянтинівська, 73.
Вхід за донейшн.

Показ картини «Рятівний човен» (1943)

Протягом кількох місяців, щосереди, триває показ фільмів Гічкока. Вступна розповідь та модерація обговорення – кінознавця Дмитра Фіалкова. До вашої уваги – велика виставка, присвячена кіносвіту Альфреда Гічкока.

Коли: о 19:30.
Де: відділ мистецтв бібліотеки, за адресою вул. Велика Житомирська, 4.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Павло Маков. Безна / Pavlo Makov. Forlorn

Експозиція «Безни» об’єднує рисунки та офорти 1980-х років та дві програмні роботи, створені для виставки. Останні підводять до нової образності (олюднена рослина, контраст масштабів природного і рукотворного) і до нехарактерної формальної мови (поєднання друку і малюнку, залучення кольору), що з ними Маков працює останній рік.

Коли: о 19:00.
Де: The Naked Room, вул. Рейтарська, 21.
Вхід вільний.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Вистава «Твоя дочка, Єва»

Після тривалої відсутності відома піаністка Шарлотта Андергаст у перерві між своїми концертами приїздить погостювати до своєї дочки Єви. Всіх охоплює загальна, щира радість перед зустріччю, яку мати і дочка чекають із великим натхненням та… острахом. За радістю зустрічі ховаються невичерпний біль та образи, які обом жінкам необхідно подолати… Чи зможе дочка пробачити матері її славу, що розлучила їхню родину? Зворушлива історія про дитячі блукання в пошуках своєї нені та дорослий вибір між кар’єрою і сім’єю.

Коли: о 19:00.
Де: артцентр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-б.
Вартість квитків: 100 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Нац. симф. оркестр України, Ірена Портенко (фортепіано) США

У легендарному Другому фортепіанному концерті Каміля Сен-Санса, першим виконавцем якого був автор, солісткою виступить відома американська піаністка Ірена Портенко. Також у програмі: Д. Бортнянський – Концертна симфонія сі-бемоль мажор (редакція Вс. Сіренка), Й. Брамс - Симфонія № 3, фа мажор.

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитків: 80 – 400 грн.

Концерт студії електроакустичної музики НМАУ

На концерті будуть представлені твори та проекти, створені в Студії електроакустичної музики Національної музичної академії України. 
Під час першої частини  ми зможемо почути і побачити результати експериментів студентів-композиторів, а саме композиції, які вони створили (або може зварили) для акусмоніума – величезного оркестру акустичних систем, який було розгорнуто в Відні на фестивалі «Sounds around me». У цій частини програми будуть твори Олексії Сук, Анастасії Бєліцької, Андрія Фролова та Марти Галаджун. Також будуть представлені твори, написані спеціально для конференції міжнародної асоціації електроакустичної музики CIME композиторами Аллою Загайкевич, Святославом Крутіковим, Антоном Стуком.
У другій частині концерту – будуть грати наживо імпровізаційні колективи Toksoplazma та Niebiezdny_drokon.

Коли: о 19:00.
Де: 2c1b, вул. Нижньоюрківська, 31.
Вартість квитків: 100 грн.