Театр Франка у Києві святкує 100-річчя

Театр Франка у Києві святкує 100-річчя

Сьогодні театру Франка виповнюється 100 років від дня заснування. 28 січня 1920 року – виставою за п’єсою Володимира Винниченка «Гріх» відкрився перший сезон театру імені Івана Франка. 

Об'єднавшись у Вінниці у роки громадянської війни, митці з різних регіонів України назвали колектив – Новий драматичний театр імені Івана Франка. Очільником Театру обрали Гната Юру. З того часу театр мандрує різними містами. А 1926 року (влітку) театр рішенням уряду перевели з Харкова до Києва, поселивши у приміщенні знаменитого Театру Соловцова у центрі столиці.

На сцені театру розкрили свої таланти та стали знаменитими Амвросій Бучма, Наталія Ужвій, згодом – Галина Яблонська, Богдан Бенюк, Петро Панчук, Анатолій Хостікоєв, Олексій Богданович. У стінах театру почалися акторські династії Михайла Задніпровського та Богдана Ступки. 

До свого ювілею театр вже презентував книжкову серію, що складаєтьсяз текстів про історію театру, архівних документів, фото та оглядів вистав минулих років.

У цьому ж сезоні франківці підготували 8 прем’єрних вистав – серед них «Поминальна молитва» (перейменована на прохання правовласників вистава «Тев’є-молочник» за п’єсою Григорія Горіна), «Снігова королева», оновлене «Украдене щастя» (очікується в квітні)«Сірано де Бержерак» та «Трамвай «Бажання».

У червні планується провести Міжнародний театральний фестиваль і запросити до Києва провідні національні театри різних країн.