Зимова пробіжка без шкоди для здоров'я: фахівці дали поради

Зимова пробіжка без шкоди для здоров'я: фахівці дали поради

Щоб підтримувати гарну форму весь рік, не обов'язково ходити в спортзал або чекати тепла, щоб займатися спортом на вулиці. Тому кияни дедалі частіше обирають пробіжку взимку.

Журналісти «Вечірнього Києва» поспілкувалися з волонтерами «Trukhaniv runday» і дізналися, як долати дистанції навіть у мороз та сніг. І як правильно займатися спортом, щоб собі не зашкодити.

Особливості спортивного одягу

Головна помилка зимових бігунів – це вдягати забагато одягу. Це призводить до того, що спортсмен пітніє, а рухатися йому стає важче.

У холодну пору року одяг для бігу має бути легким, еластичним, не обмежувати рухи і підходити за розміром. Важливо, щоб одяг був волого-відштовхуючим і термостійким, – розповідає волонтер «Trukhaniv runday» Віталій Сластенко.

Бігунові потрібно мати зручні штани, 1 – 2 бігові футболки, зокрема з довгими рукавами, вітрівку або легку куртку, шапку. Не зайвим буде баф (різновид прошитого шарфа), щоб закрити шию і частково обличчя, а також рукавиці. Основне правило – треба максимально прикрити всі ділянки тіла. Не варто вдягати дуже теплі та масивні речі. Краще обрати багатошарове вбрання, щоб за необхідності щось зняти.

Також при виборі екіпірування не забувайте звертати увагу на моделі зі світловідбиваючими вставками. Цей елемент зробить вас помітними під час пробіжок в погану погоду з поганою видимістю або при недостатньому освітленні.

Біг асфальтом є дуже травматичним для колін та спини, тому кросівки мають бути щільними та з максимальною амортизацією, щоб зменшити навантаження на суглоби під час заняття, – коментує Віталій.

Вік для бігу – не завада

Бігати взимку можна ледь не з малечку. На «Trukhaniv runday» взагалі був рекорд, коли діти з 7 – 8 років починали бігати по 5 км, звичайно, під наглядом дорослих. Найдоросліший в нашій команді – чоловік 70-ти років, який долає дистанції не останній, – додає Віталій.

Починати пробіжку бажано з невеликої розминки для того, щоб підготувати свій організм до фізичних навантажень, щоб не сталося розтягнення м’язів. Дистанція має бути до 5 км, у зручному темпі.

Обов’язково потрібно відчувати свій організм. Якщо людина не здатна бігти, то можна перейти на ходьбу. Краще трошки пробігтись, потім – пройтись, і постійно це поєднувати, – розповідає волонтер.

Після тривалої пробіжки експерти радять пройтися або зробити розминку.

За якої температури бігати не варто? Якщо за вікном -15 градусів, фахівці радять відкласти пробіжку на інший день.

Оператор – Олександр БАРКІН, «Вечірній Київ»

Фото – Trukhaniv runday