Шість свічок – шість мільйонів душ: у Києві вшанували пам’ять жертв Голокосту

Шість свічок – шість мільйонів душ: у Києві вшанували пам’ять жертв Голокосту

Аушвіц, Белжець, Собібор, Треблінка – це далеко не повний список концтаборів, де у роки Другої Світової війни тисячами винищували людей, найбільше – євреїв. Сьогодні, 27 січня, по всій Україні відзначають День пам’яті жертв Голокосту.

«Шість мільйонів сердець» – саме так називається акція пам’яті, яку щорічно проводить Єврейський форум України, починаючи з 2008 року. У Колонній залі міської адміністрації  державні діячі України, глави дипломатичних місій, колишні в'язні гетто та концтаборів прийшли, аби вшанувати загиблих та запалити шість свічок у пам'ять про цю страшну трагедію.

–  З часу Європейської трагедії минуло вже 75 років. Проте пам'ять про неї й досі живе в серцях мільйонів людей по усьому світу. Трагедія шести мільйонів це й моя особиста трагедія. Під час Голокосту загинула родина мого дідуся Григорія. Самому йому вдалося вижити лише тому, що виборював перемогу на фронті. Це особлива акція. Ми проводимо її, щоб згадувати тих, хто помер, щоб вшанувати тих, хто вижив. І щоб розповісти про цю трагедію, аби це ніколи більше не мало повторення, – розповіла президентка Єврейського форуму України Роксана Гамарник-Монастирська.

Майже кожна четверта жертва Голокосту була вбита на території України, а це – півтора мільйона євреїв. 

Вкрай важливо пам’ятати ці жахливі події і робити все для того, щоб такі трагедії більше ніколи не повторилися. А гарантією цьому є наша пам’ять та уроки, що ми виносимо з історії. Тож, аби зберегти цю пам’ять, у кожній школі Києва сьогодні відбуваються уроки пам’яті про трагедію в Бабиному Яру. Коли в Києві були знищені понад 100 тисяч людей за етнічним принципом, – сказав мер Києва Віталій Кличко.

Серед запрошених гостей були: Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль Джоель Ліон, Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс, глави та представники інших дипломатичних місій в Україні, зокрема, Канади, Бельгії, Латвії, Швеції, колишні в’язні гетто та концтаборів, Праведники народів світу, представники єврейських молодіжних організацій.

На державному рівні Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту в Україні щорічно відзначають із 2012 року відповідно до постанови Верховної ради України від 5 липня 2011 року № 3560-VI «Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру».

Фото Бориса КОРПУСЕНКА