Афіша на вівторок: цікаві події дня в столиці

Афіша на вівторок: цікаві події дня в столиці

Сьогоднішній вечір дуже насичений та багатий на неординарні події. На вас чекає зустріч із Любко Дерешем та Марком Лівіним, обговорення книжки Фелікс Австрія та її екранізації, тренінг з цифрової грамотності, лекція про героїв Крут у мистецтві та довоєнний Хрещатик, розкриття секретів українського щастя, практичні поради про фізичне здоров'я та бюджетні подорожі, джаз з Олексієм Коганом та рок-хіти у виконанні духового оркестру, відкриття проєкту про українську абстракцію та виставки молодих митців, а також багато іншого.    ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ

Майстри слова: Любко Дереш

Автор читатиме уривки про кохання із власних творів, зокрема й неопублікованих, розповість про особливості літературного процесу в Україні, поділиться власним письменницьким досвідом та відповість на запитання модератора – Юлії Бережко-Камінської, і всіх охочих, які цього дня завітають до літературного музею. 

Коли: о 17:00.
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницького, 11.
Вхід за музейними квитками.

Літклуб Оксамитки: «Фелікс Австрія»

«Фелікс Австрія» – роман української авторки Софії Андрухович, який вперше побачив світ 2014 року і завоював чимало нагород і відзнак. 16 січня у кінотеатрах України вийшов фільм за мотивами книжки – «Віддана». Тож ми можемо також обговорити враження від фільму і подискутувати, чи відрізняється екранізація від сприйняття самої книжки. Модераторка літклубу – Оксамитка Блажевська, письменниця, книжкова блогерка і піарниця.

Коли: о 18:30.
Де: кав’ярня-книгарня zakapelok, вул. Верхній Вал, 62.
Вхід вільний.

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Цифрова грамотність

На тренінгу розкажуть: як використовувати пошукові мережі і навіщо вони потрібні, як використовувати месенджери, як можна з користю проводити час за гаджетами, чому навчає інтернет і як він полегшує життя?

Коли: о 18:00.
Де: Проспект Перемоги, 38, кабінет 23.
Вхід вільний, реєстрація.

Лекція Павла Подобєда – «Кого й на що надихали герої Крут?»

Крути – не лише знакова віха в історії українського війська, це й культурологічний феномен, адже бій українських добровольців знайшов широке відображення в поезії, прозі та живописі. Лектор розповість про те, як тематика Крут відобразилась в українській літературі, живописі, музиці і народній творчості у різний час: у період Визвольних змагань, на еміграції, а також у незалежній Україні.

Коли: о 18:30.
Де: Майдан Незалежності, 18/2 (колишній Будинок профспілок, ІІ поверх).
Вхід вільний, реєстрація.

Лекція «Боротьба за домінування на Світовому океані: новий етап»

Максим Паламарчук розповість про боротьбу за домінування на Світовому океані, зокрема про те, як пов'язані між собою контроль над Океаном та глобальне домінування загалом, а також про засоби та стратегії ведення війни на морі.
Окрім того, обговорять протистояння США та Китаю як драйвер чергової «військово-морської революції», потенціал та перспективи розвитку провідних морських держав світу, межі досяжного для ВМС малих і середніх держав.

Коли: о 18:30.
Де: Книгарня «Є», вул. Миколи Лисенка, 3.
Вхід вільний.

Сторітелінг для всіх. Презентація книги Марка Лівіна у Києві

У книжцi «Cтopiтeлiнг для oчeй, вуx i cepця» пиcьмeнник, зacтупник гoлoвнoгo peдaктopa The Village Україна Мapк Лiвiн пoяcнює, як нaвчитиcя чути й бaчити icтopiї, пoглибити влacнe poзумiння тeкcту тa зaxoпливo пиcaти. Окpiм тoгo, у книзі Марк нaвoдить poзмoви з 10 вiдoмими укpaїнcькими пиcьмeнникaми, peклaмicтaми, жуpнaлicтaми, якi poзпoвiдaють пpo cвoї пiдxoди дo cтopiтeлiнгу й нaпиcaння тeкcтiв. 

Коли: о 19:00.
Де: Галерея мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 7.
Вхід вільний, реєстрація.

Ірина Мацко «Секрети українського щастя»

Україна – нація щасливих людей. А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. У вечорі візьмуть участь: народна артистка України Лариса Кадочникова, кінокритик і сценарист Стас Сукненко, заслужений тренер СРСР і України з боксу Михайло Зав'ялов, фотохудожник Олег Павлюченков, Валентин Щербачов – телеведучий та заслужений журналіст України.

Коли: о 19:00.
Де: арткафе «Букiторiя», вул. Лисенка, 1.
Вхід вільний.

Лекція. Довоєнний Хрещатик та його загибель

На лекції ви дізнаєтеся: які будівлі були споруджені на Хрещатику в міжвоєнний період, як відбувалися вибухи вересня 1941 року і скільки будівель вони із собою забрали, побачите Хрещатик 1944 року з будівлями, уже три роки як знищеними за офіційною версією, як зникав довоєнний Хрещатик у мирний повоєнний час.

Коли: о 19:30.
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8.
Вартість квитка: 200 грн.

ВЕЧІР КОРИСНИЙ

Усвідомлення жіночності

Якщо ви бажаєте нормалізувати і зберегти енергетичний та фізичний тонус організму, покращити свої зовнішні дані чи просто дізнатися як просто і правильно займатися собою, тоді вам корисно буде відвідати практикум від заслуженої артистки України, майстерки спорту міжнародного класу та сертифікованої тренерки з йоги – Галини Таїрової.

Коли: о 19:00.
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43.
Вхід вільний, реєстрація.

Все про бюджетні подорожі

Ви дізнаєтесь як подорожувати світом бюджетніше, ніж Україною, хитрощі пошуку найдешевших квитків, де і як жити, щоб тобі за це платили, чи можна подорожувати взагалі безкоштовно, варіанти дешевого житла в різних країнах та багато іншого. 

Коли: о 19:00.
Де: Creative Women Space, Михайлівський провулок, 9-б.
Вартість квитка: 250 грн.

ВЕЧІР ІЗ МИСТЕЦТВОМ

Століття української абстракції. Діалог у часі

Експозиційно-видавничий дослідницький проєкт, що препарує поняття «авангард» та знайомить із роботами українських художників-абстракціоністів ХХ і ХХІ століть. Десять творів утворять «комунікаційні пари», які представлять «розмову» митців у категоріях «колір», «конструкція», «світло», «пауза», «ритм». 

Коли: о 19:00.
Де: Києво-Могилянська Бізнес-Школа, вул. Волоська, 8/5.
Вхід вільний, реєстрація.

Виставка «Країна чудес»

Сучасне мистецтво з моменту свого виникнення, з початку 20 століття, несамовито намагається повернути собі цей унікальний «погляд дитини», який бачить світ безпосередньо, а не крізь призму накопичених культурних штампів. Це – універсальна панацея від реальності, що «кусається». Для більшості – рожеві окуляри. Для вузького кола – здатність транслювати красу і розуміти істину. 
На виставці будуть представлені проєкти випускників Школи сучасного мистецтва.

Коли: о 19:00.
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Є. Коновальця 18-д.
Вхід вільний.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ

Легенди Року. Національний духовий оркестр України

«Queen», «Scorpions», «Aerosmith», «Led Zeppelin», «AC/DC», «Deep Purple»… Хто із нас не зростав із цією музикою? А тепер уявіть, що хіти світової рок-музики звучатимуть у виконанні духового оркестру!

Коли: о 19:00.
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.
Вартість квитка: 360 – 600 грн.

Концерт «Голос скрипки»

Свою виконавську майстерність представлять з. а. України Мирослава Которович – видатна українська скрипалька «за генетичною ознакою», бо вона успадкувала талант від свого батька, українського музиканта світового рівня Богодара Которовича, а також лауреат міжнародних конкурсів Ольга Шадріна-Личак (клавесин).
У чарівну атмосферу минулого вас перенесуть твори Максима Березовського, Йогана-Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді та Генриха Ігнаца Франца фон Бібера.

Коли: о 19:00.
Де: артцентр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-б.
Вартість квитка: 150 грн.

Jazz-show «Джаз для Дорослих» з Олексієм Коганом

Це шоу, в якому Олексій Коган як ведучий та артист майстерно поєднує музику, гумор та неповторну дружню атмосферу.
У програмі: наживо всесвітньо відомі легендарні композиції, невигадані історії про особистості джазу від Олексія Когана, живі музичні ілюстрації у виконанні колективу Jazz in Kiev Band, хореографія балету NC-17 Showballet.

Коли: о 19:00.
Де: Caribbean Night Club, вул. Симона Петлюри, 4 .
Вартість квитків: 250 – 850 грн.

ВЕЧІР У ТЕАТРІ

Вистава «Корабель не прийде»

Психологічна драма Ніс-Момме Штокманом – закручена в тугий сюжетний вузол розповідь про спроби молодого успішного Автора створити на замовлення п'єсу про падіння Берлінської стіни. Єдина проблема: значна подія національної історії направду виявляється тьмяним дитячим спогадом, і драматург вирішує розпитати про події 1989 року батька, стосунки з яким у нього давно були зіпсовані. Так що подорож в минуле стає для героїв ще і зануренням у світ давніх фобій, образ і невирішених питань.

Коли: о 19:00.
Де: Новий Драматичний Театр На Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5.
Вартість квитків: 150 грн.