Не лише за книгами: столичні бібліотеки організовують корисні заняття та зустрічі

Не лише за книгами: столичні бібліотеки організовують корисні заняття та зустрічі

Сьогодні до книгозбірні можна прийти не лише за літературою. Сучасні київські бібліотеки пропонують різноманітні заняття, перегляд фільмів і вистав, дискусії, лекції та багато іншого.

Ми підібрали 10 подій тижня у п'яти бібліотеках міста.

Публічна бібліотека імені Л. Українки.
Адреса:
вул. Тургенєвська, 83-85.

28 січня о 14:00 
В оточенні ідіотів (Томас Еріксон). Бібліотерапія

Зустріч присвячена книзі вченого-біхевіориста, лектора та письменника Томаса Еріксона «В оточенні ідіотів, або як зрозуміти тих, кого неможливо зрозуміти», яка стала бестселером 2015-2018 років. Книгу презентуватиме працівник бібліотеки, після чого її можна буде взяти на абонементі для детальнішого ознайомлення. 

29 січня о 19:30 
Показ картини «Рятівний човен» (1943)

Протягом кількох місяців, щосереди, триває показ фільмів Гічкока. Вступна розповідь та модерація обговорення – кінознавця Дмитра Фіалкова. До вашої уваги – велика виставка, присвячена кіносвіту Альфреда Гічкока.
Де: відділ мистецтв бібліотеки, за адресою вул. Велика Житомирська, 4.

30 січня об 11:00
Зустріч із відомими києвознавцями

Відомий краєзнавець Аркадій Третяков презентує свою доповідь «Купчихи Києва», яка буде супроводжуватися слайдами. Молодий дослідник цікавих міст Києва, бібліотечний працівник, Дар’я Кононюк презентує свою нову книжку «Наша Пріорка», яку видала разом з досвідченим києвознавцем Ігорем Однопозовим. Києвознавці: В. Баканов та С. Вакулишин, теж розкажуть про свої новинки. Крім того, на вас чекають зустрічі з іншими відомими краєзнавцями та екскурсоводами міста Києва.

30 січня о 16:00 
Тренінг в Академії красного письменства (щочетверга до 13.02).

Досвідчений наставник, поет та прозаїк, художник, педагог Анатолій Горовий, завжди дасть слушну пораду стосовно мистецтва літератури та знайде ключик до дитячого серця. Якщо Ваша дитина має письменницький хист або хоче його розвинути, запрошуємо до навчання в нашій «Академії...». 

Бібліотека КПІ.
Адреса:
просп. Перемоги, 37.

28 січня о 16:00
МузКлас: До дня народження Моцарта

Творчість Моцарта відрізняється багатоманітністю жанрів і в кожному з них залишилися художньо довершені шедеври. Видатний композитор прожив усього 35 років, але залишив після себе колосальний обсяг музики – понад 20 опер, 50 симфоній, 30 концертів для фортепіано, концерти для скрипки з оркестром, камерно-інструментальні та фортепіанні твори, меси, хорові твори, пісні.
Цього разу МузКлас присвячуємо знаменній події – дню народження Вольфганга Амадея Моцарта. Приходьте та отримайте насолоду від справжнього свята класичної музики!

29 січня о 19:00
Зустріч з письменником Нара Петрович

Нара прожив більше десяти років без взуття, зубної пасти, зливного туалету, та інших «зручностей» сучасного життя, працюючи при цьому із посадовцями високого рангу, президентами, CEOs, мерами, міністрами…, надрукувавши 6 книжок та сотні статей, наближаючи екопоселення та пермакультуру до мейнстрімних тем в суспільстві. 

30 січня о 17:00
Видавнича індустрія Києва ХІХ – поч. ХХ ст.

Цього разу поговорять про видавців і видавництва. Протягом п’яти століть тривала «епоха Гутенберга», коли основу людської культури розвивало друкарство. Нині ж бурхливо розвиваються електронні мультимедійні видавничі технології.
На зустрічі згадають, з чого починалася світова і вітчизняна видавнича галузь, особистостей, які здійснили значний внесок в її розвиток.
Реєстрація.

Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника.
Адреса:
вул. Прорізна, 15.

29 січня о 13:15
Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Під Крутами творилася історія молодої Української держави. 
Станція Крути – тільки одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України, однак відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.  Давайте згадаємо у цей день разом із героями Крут усіх воїнів, які віддали своє життя за Україну.

Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва.
Адреса:
проспект Перемоги, 25-а.

29 січня о 15:00
Показ фільму «Крути 1918». Зустріч із автором сценарію фільму

Історичний екшн «Крути 1918» знятий за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

30 січня о 16:00
Зимівля в лісі. Вистава лялькового театру «Казкарик»

Зимові холоди, сніги та голодні лісові звірі змушують Вола, Барана, Свиню, Гусака та Півня триматися разом. Чи впорається ця імпровізована громада свійських тварин з навалою термінових непростих завдань: поїсти, зігрітися, збудувати хатинку, захиститися від небезпеки?

Оціум 51. Бібліотека на Русанівці.
Адреса:
вулиця Ентузіастів, 51/24.

1 лютого об 11:00
Годинка читання вголос. Ваші улюблені книжки

Приходьте зі своїми улюбленими книжками – без жодних тематичних обмежень. Якщо ви боїтеся публічно читати вголос – не біда, це не обов'язково. Прийдіть, принесіть із дітьми свою най-най-най книжку, а далі ми разом придумаємо, що з цим робити цікавого.